Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

2015-й оголошений у Києві роком захисту прав осіб з інвалідністю

За даними незалежних експертних оцінок питання життєдіяльності осіб з інвалідністю в місті Києві вирішуються чи не на найвищому рівні порівняно з іншими регіонами України. Однак, проблеми доступності та безбар’єрності міського середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями все ще потребують вирішення. І саме спільна робота громадських організацій інвалідів та влади міста є запорукою вдалого вирішення таких специфічних питань та зняття їх з порядку денного.

 

 

Саме для цього 3 грудня цього року, в Міжнародний день осіб з інвалідністю, за ініціативи Координаційної ради громадських організацій інвалідів міста Києва, в Київській міській державній адміністрації зібралися голови найбільших громадських організацій інвалідів міста та представники виконавчої влади столиці.

На жаль, з об’єктивних причин, не зміг взяти участь у зустрічі київський міський голова Віталій КЛИЧКО, але його відсутність компенсували інші компетентні представники влади:

— Михайло РАДУЦЬКИЙ, заступник голови КМДА з питань охорони здоров’я та соціальної політики;

— Юрій КРИКУНОВ, голова постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту;

— Світлана ВЕСЕЛОВА, начальник Управління в справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці;

— Світлана УСТИМЕНКО, перший заступник директора Департаменту соціальної політики;

— Валентина ВАКАРЕНКО, заступник директора Департаменту охорони здоров’я;

— Іван ШПИЛЬОВИЙ, заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури та представники інших департаментів та управлінь Київської міської державної адміністрації.

 

Михайло РАДУЦЬКИЙ.

 

Юрій КРИКУНОВ.

 

Світлана ВЕСЕЛОВА.

 

Голова Київської організації УТОГ Михайло ЛЕВИЦЬКИЙ у своєму виступі звернув увагу учасників зустрічі на те, що громадським організаціям інвалідів свого часу, не за власним бажанням, були приписані повноваження та функції, які за своєю суттю мала б виконувати держава. А саме тому, для нормального подальшого функціонування, організації потребують якнайбільшої підтримки з боку органів державної та місцевої влад.

Звернув М. Левицький увагу присутніх і на нагальні проблеми, які супроводжують життя глухих міста Києва щодня. Однією з найвагоміших, на його думку, є працевлаштування інвалідів зі слуху. Через нестабільну роботу підприємств УТОГ, що зумовлена відсутністю державних та місцевих замовлень, рівень безробіття серед глухих столиці зростає, що відштовхує їх за межу бідності та спричиняє інші соціальні та побутові проблеми.

 

Михайло ЛЕВИЦЬКИЙ.

 

Питання доступності та безбар’єрності транс­портної інфраструктури Києва для глухих людей теж є не менш суттєвим. Адже без створення відповідних умов для вільного самостійного пересування та орієнтування, таких як встановлення сучасних електронних інформаційних табло у вагонах метрополітену та в рухомому складі наземного транспорту загального користування, глухий в транспорті відчуває себе безпорадним.

Також останнім часом нечуючі люди столиці все частіше стикаються з нетолерантним ставленням до себе з боку працівників сфер охорони здоров’я та соціального захисту, в закладах освіти та в державних органах влади й управління. І навіть присутність перекладача жестової мови разом з глухим не рятує останнього від недружнього й відверто дискримінаційного ставлення.

Наприкінці виступу М. Левицький повідомив про ще одне питання, яке сколихнуло глухих не так давно, а саме — пільговий проїзд у київському метрополітені. Якщо з жителями столиці все зрозуміло — вони мають соціальні «Картки киянина», то нечуючі, котрі проживають поза межами міста, але працюють у Києві та сплачують податки в міський бюджет, такого привілею позбавлені, адже за Законом права на безкоштовний проїзд у метро не мають, тож платять, як то кажуть, «по повній».

 

 

На підтримку Левицького та зі своїми зауваженнями щодо дотримання прав осіб з інвалідністю виступив голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація інвалідів-спинальників України» Іван МАРУСЕВИЧ, який попередив присутніх про те, що в разі невиконання органами влади своїх прямих обов’язків, інваліди столиці пікетуватимуть відповідні департаменти та управління, що завинили, та попросив оголосити наступний, 2015 рік, роком захисту прав осіб з інвалідністю в місті Києві.

Зі своїми проблемами до представників влади звернулися й керівники міських громадських організацій інвалідів інших нозологій та закликали владні структури більш тісно співпрацювати та координувати діяльність задля вирішення наболілих питань осіб з інвалідністю. Міські чиновники, в свою чергу, пообіцяли всім присутнім, робити все від них залежне, аби людина з інвалідністю в місті Києві почувалася рівною, вільною і незалежною.

 

І. БОНДАРЕНКО, спеціально для «НЖ».газета Наше Життя

2015-й оголошений у Києві роком захисту прав осіб з інвалідністю

2014-12-16
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-12/1418621601_dscn7964_.jpg

За даними незалежних експертних оцінок питання життєдіяльності осіб з інвалідністю в місті Києві вирішуються чи не на найвищому рівні порівняно з іншими регіонами України. Однак, проблеми доступності та безбар’єрності міського середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями все ще потребують вирішення. І саме спільна робота громадських організацій інвалідів та влади міста є запорукою вдалого вирішення таких специфічних питань та зняття їх з порядку денного.

газета Наше Життя