Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ми — незламні, і ми переможемо!

З нагоди річниці підписання Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю» представники різних громадських організацій інвалідів нашої країни пройшли 27 вересня Маршем миру по центральній вулиці Києва — Хрещатику, закликаючи до миру та єдності.

 

 

«Право на життя» — саме таке гасло мав цей масштабний захід, у якому взяли участь майже 2000 людей з інвалідністю, серед яких близько 750 нечуючих, що з’їхалися до Київа з різних куточків нашої країни… (До речі, така подія по кількості людей, які взяли у ній участь, гідна занесення до Книги рекордів України, і організатори Маршу вже подали відповідну реєстраційну заявку).

Всі учасники Маршу миру розуміли покладену на них важливу місію — не просто вийти на головну вулицю столиці, закликаючи до миру у країні, а сповістити суспільство, в першу чергу нашу владу про те, що є такі люди, які потребують уваги від держави, які хочуть жити повноцінним життям, життям на рівних.

 

 

Зі сцени, що була встановлена на Майдані Незалежності, пролунав Гімн України у виконанні трьох діток: на візку, з проблемами зору та з проблемами слуху. І це було найнеймовірніше, найкраще виконання Гімну серед усіх тих, які більшість присутніх коли-небудь бачили у житті!

Далі один за одним виступали представники громадських організацій України, серед яких була і перший заступник голови Центрального правління УТОГ І.І. Чепчина. Вона коротко розповіла про основні проблеми нечуючих, нагадала про те, що саме у ці дні відзначають Міжнародний день глухих, а також зазначила, що кожному з нас хотілося б «побачити» і дізнатись, про що говорить наш Президент у своїх зверненнях до громадян України.

 

 

Особливо сильною та емоційною була промова депутата Верховної Ради України В.М. Сушкевича, який наголосив, що такий Марш миру людей з інвалідністю проводиться у нас вперше і звернувся до української влади з проханням приділити увагу громадянам з інвалідністю, а особливо тим, хто став таким після поранення під час бойових дій у зоні АТО.

 

 

Неможливо передати словами всі емоції та відчуття, що вирували у душі кожного з нас. Адже ми відкрились, у нас з’явились крила, ми відверто заявили про себе… Ми віримо у те, що об’єднавшись ми досягнемо перемоги та виборемо своє право на гідне та достойне життя на рівних!

 

«Я люблю Україну і люблю її сильних, незламних духом людей, що вийшли сьогодні з Маршем Миру на головну вулицю — Хрещатик. Ми хочемо, щоб на нас звернули увагу, щоб нас побачили, почули та зрозуміли. Ми крокуємо по життю, не зважаючи ні на які перепони, та щоденно досягаємо маленьких перемог. Ми поряд, але нас не помічають... І сьогодні ми всі зібралися з різних куточків України на цей Марш миру задля привернення уваги нашої влади та суспільства до нас. Ми хочемо бути рівними з кожним громадянином нашої країни. І ми впевнені, що досягнемо бажаних результатів та, звичайно ж, переможемо! Слава Україні!» — автор статті.

Юлія: «Ми вийшли на Марш Миру людей з інвалідністю для того, щоб зупинити неоголошену Російською Федерацією війну проти України; виразити безмежну шану нашим воїнам, підтримати їх своїми діями та зробити все, що в наших силах, для збереження життя наших героїв. Не очікувала побачити стільки знайомих, декого з яких не бачила багато років. Друзі! Ми зробили велику справу!»

Руслан: «Идти по Крещатику в строю с людьми, которые каждый день преодолевают свой недуг, инвалидность, борются как могут за свои права и пространство, было большой для меня честью! Многие мне говорят: «Все хотят быть счастливыми и жить среди счастливых», и они же опускают глаза, стараются не замечать, бежать, не пускать в душу людей с инвалидностью. Да и ладно, пусть не пускают: ребятам с инвалидностью жалость-то и не нужна, они научат любого любить жизнь! Им нужно понимание и чтобы общество преодолело свое неприятие по отношению к тем, кто нуждается в дополнительных приспособ­лениях, лекарствах для жизни! Нужно просто принять их как равных себе! Со всех уголков Украины съехались сегодня люди с инвалидностью, чтобы пройти Маршем мира по главной улице страны, пройти вместе, чтобы не лилась больше украинская кровь, не калечились на войне души и тела наших с вами детей, друзей, братьев, отцов! Они приехали, чтобы пройти мирным шествием против путинской агрессии и безнравственности чиновников! Здесь было много моих друзей — веселых, задорных, красивых, целеустремленных. Очень рад вам, дорогие мои счастливые люди, научившие меня преодолевать личные трудности смело и с верой. Спасибо вам за источник счастья и вдохновения! Я люблю вас!».

 

Інф. «НЖ» та прес-служби НАІУ.

 

 

М. АНДРІЄНКО.

Фото автора.газета Наше Життя

Ми — незламні, і ми переможемо!

2014-10-07
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-10/1412487165_img_6157_.jpg

З нагоди річниці підписання Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю» представники різних громадських організацій інвалідів нашої країни пройшли 27 вересня Маршем миру по центральній вулиці Києва — Хрещатику, закликаючи до миру та єдності.

газета Наше Життя