Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ще раз повертаючись до листування з «Інтером»

На продовження теми, яка не раз висвітлювалась на сторінках нашої газети, зокрема, в публікації «Біжучий рядок на «Інтері» є, а от синхронний переклад — проблема», подаємо ще одну відповідь від керівництва ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР», яка надійшла нещодавно у зв’язку зі зверненням Центрального правління УТОГ з цього ж питання.

 

 

Вельмишановні панове!

 

Уважно ознайомившись зі змістом Вашого звернення, «ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» повідомляє наступне.

Перш за все, прийміть слова вдячності за довіру, що Всеукраїнська громадська організація інвалідів «УТОГ» виявляє до нашої телекомпанії, звертаючись із пропозиціями по вдос­коналенню загальнонаціонального мовлення. Також ми хотіли б відзначити, що Всеукраїнська громадська організація інвалідів «УТОГ» відома достатньо великій кількості підприємств та установ як організація, що дійсно допомагає інвалідам вирішувати більшість їх проблем. Безперечно, Центральне правління та очолювана Вами громадська організація робить корисну і благородну справу.

В свою чергу, звертаємо Вашу увагу, що, протягом всього періоду діяльності, наша телекомпанія приділяє пильну увагу питанням соціального захисту населення та, по мірі можливості, сприяє наданню підтримки певним категоріям громадян України, приймаючи участь у благодійних заходах та різних соціальних проектах і як організатор, і як медіа-партнер.

Водночас колектив телеканалу «ІНТЕР» усвідомлює відповідальність за всебічне інформування громадян України, що лежить на ЗМІ у теперішній історичний момент розвитку нашої держави. Запевняємо Вас, що ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» як телерадіоорганізація та творчі працівники (тележурналісти) в своїй діяльності неухильно дотримуються норм Конституції України, законів України «Про інформацію», «Про Національну Раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про телебачення і радіомовлення», інших Законів українського законодавства та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Весь програмний продукт розповсюджується в ефірі загальнонаціонального телевізійного каналу «ІНТЕР» виключно на законних підставах, із врахуванням положень чинного законодавства України та ліцензії на мовлення. При цьому ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» намагається здійснювати адаптацію якомога більшої частки програмного продукту з урахуванням потреб та інтересів осіб з ураженнями слуху, зокрема шляхом субтитрування значної частки телевізійних серіалів та кінематографічних творів, що транслюються в ефірі загальнонаціонального телевізійного каналу «ІНТЕР». Крім того, більша частина випусків новин та інформаційно-пуб­ліцистичних програм розміщується на сторінках Internet-видання програми «Подробности», де відеозапис випусків передач чи окремих інформаційних сюжетів супроводжується статтями журналістів із текстом цих повідомлень. Безумовно, що з точки зору телеглядачів з порушеннями слуху таких дій явно недостатньо. При цьому і ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» також не розглядається зазначений відсоток адаптованого програмного продукту як оптимальний. По мірі можливості ми і надалі будемо докладати максимум зусиль щодо збільшення загально-добового обсягу мовлення телевізійного каналу «ІНТЕР», адаптованого для сприйняття особами з ураженнями органів слуху.

Але, як ми вже зазначали раніше у листуванні, загальна концепція мовлення нашого телеканалу направлена на врахування потреб усіх (!) соціальних і вікових груп населення України та територій світу, де здійснюється мовлення телеканалів ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР». Маємо надію, що Ви із розумінням поставитесь до того факту, що значна кількість телеглядачів невдоволена застосуванням субтитрів (навіть «занадто дрібного шрифту», як повідомляє читач газети УТОГ «Наше життя» Микола Гойко) і скаржиться саме на те, що трансляція передач взагалі супроводжується субтитрами, що за їх власним переконанням відвертають увагу та створюють певні незручності телеперегляду. Наразі, переважно і за цих обставин, ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» припинено застосування біжучого рядка інформаційних повідомлень.

Враховуючи викладене, сподіваємось, що Ви погодитесь, що телебачення — надзвичайно складна структура з власними законами та технологічними процесами, що в своїй діяльності має врахувати багато факторів, зокрема різні цілі та точки зору, зазвичай суто протилежні, та віднайти відповідне компромісне рішення.

Телебачення — це вкрай непростий механізм, що повинен відповідати вимогам чинного законодавства, діє за встановленими нормативами та правилами, програмна політика якого, спираючись на його концепцію мовлення, розраховується на різну аудиторію як за віком, так і за статтю, освітою та іншими показниками.

Що ж до питання про трансляцію рекламних матеріалів, вважаємо за необхідне зазначити наступне.

ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» — виключно комерційна телеорганізація і здійснює мовлення без отримання з боку держави будь-яких дотацій. На жаль, Україна зараз переживає не найкращі часи і проблеми фінансової нестабільності не чужі сьогодні і нашій телеорганізації, що, як і решта комерційних підприємств, намагається побороти наслідки фінансової кризи. Вважаємо, Ви знаєте, що загальнонаціональний телевізійний канал «ІНТЕР» розповсюджується в телевізійній мережі безкоштовно і надходження за розміщення реклами або інших подібних рекламно-інформаційних матеріалів є чи не єдиним джерелом фінансування господарської діяльності нашої телекомпанії, результати роботи якої телеглядачі цілодобово мають змогу спостерігати на своїх екранах. Маємо надію — з задоволенням.

Незважаючи на все вищевикладене, наш телеканал і надалі сприятиме та, по мірі можливості, буде підтримувати заходи державних установ, будь-яких інших підприємств та організацій України, що спрямовані на соціальний захист і підтримку населення нашої країни, зокрема направлених на захист прав та інтересів інвалідів, малозабезпечених громадян, дітей, у тому числі осіб, яких представляє і Всеукраїнська громадська організація інвалідів «УТОГ». Повірте, що жодне звернення телеглядачів чи направлена Вами пропозиція не лишається поза увагою працівників нашого телеканалу. Ми вдячні Вам за таке небайдуже ставлення до нашої роботи. На нашу думку, саме листи і пропозиції телеглядачів будь-якої телевізійної кампанії є одним із найважливіших чинників, регулюючих напрямок діяльності і ефірне мовлення телеканалу, що здійснюється, в тому числі враховуючи побажання більшості телеглядачів. Ми переконані, що саме відгуки на те, що відбувається в ефірному просторі нашого телевізійного каналу — це одна з тих рушійних сил, що не дає нам стояти на місці, а спонукає рухатися вперед у правильному напрямку. На превеликий жаль, за об’єктивних причин, не можливо одразу втілити у життя направлені нам пропозиції чи задовольнити всі побажання телеглядачів. Розраховуємо, що Ви об’єктивно та з розумінням поставитесь до викладеного і погодитесь, що при всьому бажанні ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» весь без винятку телевізійний продукт не завжди може відповідати тим чи іншим особистим поглядам та інтересам кожного з телеглядачів телеканалу, хоча ми й працюємо в цьому напрямку.

Підсумовуючи наведене, дозвольте ще раз висловити Вам нашу підтримку та виразити переконання у подальшій співпраці з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «УТОГ». Та, окрім іншого, завірити Вас у намірах ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР», направлених на подальше вдосконалення мовлення нашого телеканалу, у тому числі в сфері соціальної захищеності інвалідів задля забезпечення доступності для сприйняття особами з ураженнями органів слуху телепрограм в ефірі телеканалу «ІНТЕР».

Сподіваємось, що надані пояснення допоможуть вірно і неупереджено з’ясувати ситуацію та об’єктивно оцінювати діяльність нашої телеорганізації. Маємо надію, що попри всі Ваші особисті зауваження та побажання, що за можливістю також будуть враховані, ми й надалі будемо радувати Вас та всіх глядачів телеканалу «ІНТЕР», в усякому разі ми б не хотіли загубити у Вашому обличчі прихильників телеканалу «ІНТЕР».

ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» всіма силами готове сприяти у заходах з боку держави, будь-яких інших благодійних організацій, направлених на рішення суспільно-значимих питань.

 

З особистою повагою та переконанням на порозуміння,
Голова Правління ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» Є.А. Бенкендорф.

 

Від редакції: Як бачимо, крапку у цьому листуванні ставити рано. Попри всі пояснення керівництва телеканалу «Інтер» і посилання на різні причини, які не дають їм можливості врахувати потреби нечуючих глядачів, питання залишається відкритим. Упевнені, що ми ще не раз повернемось до цієї теми і, врешті решт, на телеканалі «Інтер» будуть належним чином враховані інтереси осіб з порушеннями слуху.газета Наше Життя

Ще раз повертаючись до листування з «Інтером»

2014-08-18
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-08/1408344279_telekanal-inter.jpg

На продовження теми, яка не раз висвітлювалась на сторінках нашої газети, зокрема, в публікації «Біжучий рядок на «Інтері» є, а от синхронний переклад — проблема», подаємо ще одну відповідь від керівництва ПрАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР», яка надійшла нещодавно у зв’язку зі зверненням Центрального правління УТОГ з цього ж питання.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ