Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя
  •    ▹ Інформація про роботу робочої групи ЦП УТОГ з організації допомоги членам Товариства, які проживають у регіонах бойових дій, що відбуваються в Донецькій та Луганській областях  

Інформація про роботу робочої групи ЦП УТОГ з організації допомоги членам Товариства, які проживають у регіонах бойових дій, що відбуваються в Донецькій та Луганській областях

Станом на 29 липня 2014 року в УТОГ продовжується робота з надання допомоги членам Українського товариства глухих, які проживають у Донецькій та Луганській областях. Ця робота здійснюється згідно з відповідною постановою президії ЦП УТОГ від 04.06.2014 р. № 109/2014 створеною в апараті Цент­рального правління УТОГ спеціальною робочою групою з організації на всеукраїнському рівні допомоги членам УТОГ Донецької та Луганської областей, Вона діє у співпраці з регіональними комісіями, які створені на базі Донецької та Луганської облорганізацій УТОГ.

 

 

 

Основними зав­даннями центральної та регіональних комісій є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з глухими щодо подій у місцях бойових дій та своєчасного реагування на ці події членів УТОГ, що опинилися в зоні боїв, збір і аналіз інформації про обсяги та види допомоги, яку необхідно надати членам УТОГ Донецької та Луганської областей, а також організація роботи з надання їм такої допомоги.

Для посилення цієї роботи 25 червня 2014 року постановою президії ЦП УТОГ № 139/2014 були затверджені додаткові заходи з організації допомоги членам УТОГ, які проживають у Донецькій та Луганській областях.

Згідно з цією постановою у виконавчому апараті Центрального правління Товариства створені елект­ронні бази даних вільних місць для проживання та вакансій для працевлаштування членів УТОГ Донецької та Луганської областей, а також введена щомісячна оперативна звітність про кількість членів УТОГ з Донецької та Луганської областей, яким вже надається допомога УТОГ, і про обсяги цієї допомоги.

Інформація про контакти членів робочих груп, про обсяги та види допомоги, по яку можуть звертатися члени УТОГ Донецької та Луганської областей, оприлюднена на офіційному сайті УТОГ (www.utog.org) та на сайті офіційного друкованого органу ЦП УТОГ — газети «Наше життя» (www.ourlife.in.ua), а також друкується на шпальтах «НЖ».

Разом з тим, у процесі практичної роботи з переселенцями, виникло кілька проблем, які УТОГ самостійно вирішити не може, а саме:

1. В окремих містах припинена виплата пенсій та державних соціальних допомог. При зверненні членів УТОГ про поновлення виплати державних соціальних виплат до органів Пенсійного фонду України або соціального захисту населення не за основним місцем їх проживанн, від них вимагають прописки за новим місцем їх тимчасового перебування. Разом з цим всі ці особи мають отримувати пенсії та допомоги через банківські установи на банківські картки безготівково, що не потребує прописки та не залежить від місця їх тимчасового перебування.

2. Члени УТОГ з Донецької та Луганської об­ластей, які відмовились виїжджати у безпечні місця і залишились вдома, звертаються до УТОГ з проханням надати інформацію про адреси бомбосховищ у їхніх містах та селищах для укриття від артилерійських та авіаобстрілів.

Враховуючи вищезазначене, ЦП УТОГ звернулось до голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів — Юрія Вікторовича Гугіна, з проханням вирішити у Пенсійному фонді України питання про поновлення виплат пенсій та допомог членам УТОГ Донецької та Луганської областей, незалежно від фактичного місця їх перебування, й надати інформацію про адреси обладнаних належним чином бомбо­сховищ у містах і селах Донецької та Луганської областей (нижче розміщено відповідь з цього питання, яку ЦП УТОГ отримало від Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України).

Згідно з інформацією, яка надана головою регіональної комісії з організації допомоги членам УТОГ Луганської області у зв’язку з бойовими діями в даному регіоні Н.М. Кобзаревою, Луганська обласна організація УТОГ знайшла можливість забезпечити інформацією з вказанням місць бомбосховищ і адресами їх розміщення своїх членів, які залишилися під час бойових дій за місцем проживання.

Робоча група ЦП УТОГ по організації допомоги членам УТОГ, які проживають у регіонах бойових дій, що відбуваються в Донецькій та Луганській областях, у строк до 20 червня 2014 року здійснила збір інформації про наявність і кількість кімнат у гуртожитках УТОГ, які можуть бути виділені для проживання евакуйованих з областей АТО членів УТОГ, та можливість їх працевлаштування на вакантних посадах на підприємствах, організаціях Товариства та на підприємствах інших форм власності.

З’ясовано, що станом на 29.07.14 у наявності є 67 вакантних посад на підприємствах УТОГ, 20 вільних кімнат та 54 ліжко-місця (31 ліжко-місце для жінок і 23 — для чоловіків) у гуртожитках системи УТОГ для членів Товариства, які евакуюються із зони АТО.

Враховуючи ту обставину, що окремі члени УТОГ з Донецької та Луганської областей звертаються по допомогу не до своїх регіональних комісій УТОГ по організації допомоги в переселенні та працевлаштуванні, а безпосередньо до керівників підприємств та інших організацій УТОГ, робочою комісією ЦП УТОГ, починаючи з 1 липня 2014 року, щомісячно здійснюється збір інформації від облорганізацій УТОГ, директорів ВП і УВП УТОГ про обсяги та види допомоги, яка була надана ними членам УТОГ Луганської та Донецької областей.

Таким чином, було встановлено, що Полтавська обласна організація надала притулок двом членам УТОГ у гуртожитку Полтавського УВП № 1 УТОГ.

Харківська облорганізація УТОГ надала притулок трьом членам УТОГ, які переселились із зони АТО, в гуртожитку Харківського УВП № 2, двох із яких працевлаштовано. Крім того, з Харкова було повідомлено ще про трьох переселенців, які вже були забезпечені житлом, проте двоє із них ще потребують працевлаштування.

Київська організація УТОГ надала притулок одній особі в гуртожитку Білоцерківського ВП «Весна» УТОГ, працевлаштувала її та опікується ще однією забезпеченою житлом особою, яка планує вступати до вузу і потребує допомоги в отриманні пенсії та оформленні нового пенсійного посвідчення.

Оздоровчо-реабілітаційний центр «Одіссей» УТОГ допоміг в поселенні та працевлаштуванні двом членам УТОГ і повідомив про інших шість осіб, які переселились із зони АТО та самостійно вирішили свої проблеми.

Житомирська обласна організація УТОГ проінформувала про переселення із зони АТО шістьох членів УТОГ, всім надана допомога, а чотирьом з них надано місце у гуртожитку УВП УТОГ.

Дніпропетровська облорганізація УТОГ надала допомогу одній сім’ї членів УТОГ у оформленні необхідних документів для отримання пенсії, працевлаштувала сім’ю переселенців у складі трьох осіб та забезпечила притулком у гуртожитку УТОГ.

В УТОГ продовжується робота з надання допомоги членам УТОГ, які проживають в районах бойових дій, що відбуваються в Донецькій та Луганській областях.

 

Інформація робочої групи ЦП УТОГ з організації допомоги членам УТОГ,
які проживають в регіонах бойових дій, що відбуваються в Донецькій та Луганській областях.

 


 

 

Відповідь Державної служби з питань інвалідів та ветеранів на лист ЦП УТОГ

 

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів розглянула лист Українського товариства глухих від 03.07.2014 № 03-01/267 щодо допомоги у вирішенні питання виплати пенсій та соціальних допомог членам Українського товариства глухих Донецької та Луганської областей незалежно від місця перебування, надання інформації про адреси бомбосховищ у містах і селах зазначених областей та повідомляє.

За інформацією Міністерства соціальної політики для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації громадянам, які тимчасово виїхали з Донецької та Луганської областей, слід звертатися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України. Основ­ні документи, які необхідно мати при собі (за наявності): паспорт; посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика; довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

За наявності конкретних випадків невиплати пенсій та допомоги просимо звертатись за телефонами гарячих ліній:

— Пенсійного фонду України (тел.: 0-800-503-753);

— Мінсоцполітики (тел.: 0-800-507-309).

Інформацію щодо бомбосховищ у містах і селах Донецької та Луганської областей можна отримати:

— у Донецькій області — в оперативній групі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Донецькій області за тел.: (062) 332-78-37, (062) 332-78-38 та в місцевих державних адміністраціях;

— у м. Луганську — в Регіональному штабі по переселенню в Луганській області за тел.: (0642) 58-53-06 та в місцевих державних адміністраціях.

 

 


 

 

Как получить пенсию переселенцам из зоны АТО

 

Пенсионер должен обратиться в Пенсионный фонд с соответствующим заявлением, в котором должен быть указан адрес его фактического проживания. Об этом рассказали в Пенсионном фонде Украины.

 

По словам заместителя директора департамента пенсионного обеспечения Пенсионного фонда Украины Ирины Ковпашко, в законодательстве урегулирован вопрос выплаты назначенной пенсии при смене места жительства. Согласно статье 47 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», пенсия выплачивается ежемесячно в срок, не позднее 25 числа месяца, за который выплачивается пенсия, исключительно в денежной форме по указанному в заявлении месту фактического проживания пенсионера в пределах Украины.

Для этого пенсионер должен обратиться в Пенсионный фонд с соответствующим заявлением, в котором должен быть указан адрес его фактического проживания. При себе нужно иметь паспорт, идентификационный код и копии этих документов.

Никакие дополнительные документы, подтверждающие фактическое место проживания, не нужны.

Обращаться следует в районное отделение Пенсионного фонда Украины по адресу фактического проживания пенсионера.

В ПФ уверяют, что выплата пенсий по новому месту жительства может быть произведена в текущем месяце по дополнительным ведомостям или в следующем месяце. Это зависит от того, когда пенсионер обратился в управление Фонда: в начале месяца, в середине или после окончания выплатного периода.

 

По материалам публикаций «КП» — Волонтер.СХОЖІ НОВИНИ


газета Наше Життя

Інформація про роботу робочої групи ЦП УТОГ з організації допомоги членам Товариства, які проживають у регіонах бойових дій, що відбуваються в Донецькій та Луганській областях

2014-08-04
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-08/1406896884_ukrainy-i-kryma.gif

Станом на 29 липня 2014 року в УТОГ продовжується робота з надання допомоги членам Українського товариства глухих, які проживають у Донецькій та Луганській областях. Ця робота здійснюється згідно з відповідною постановою президії ЦП УТОГ від 04.06.2014 р. № 109/2014 створеною в апараті Цент­рального правління УТОГ спеціальною робочою групою з організації на всеукраїнському рівні допомоги членам УТОГ Донецької та Луганської областей, Вона діє у співпраці з регіональними комісіями, які створені на базі Донецької та Луганської облорганізацій УТОГ.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ