Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Закон — на захисті інтересів матері та дитини

«Я одружена, перебуваю на третьому місяці вагітності, але з батьком майбутньої дитини стосунки не склалися. Чи можу я подати на розлучення?»

 

О. ОРИЩЕНКО, м. Луганськ.

 

За чинним законодавством позов про розір­вання шлюбу не може бути пред’явлений будь-ким з подружжя у 2 випадках: вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Також чоловік або дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

Отже, Ви можете подати позов про розірвання шлюбу протягом вагітності лише якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою у встановленому порядку шляхом подання заяви про визнання батьківства. Інших варіантів чинне законодавство не передбачає.

 


 

 

«Я на шостому місяці вагітності, але складається так, що заробляю зараз вдвічі більше, ніж мій чоловік. Підкажіть, будь ласка, чи можна оформити відпустку по догляду за дитиною не на мене, а на мого чоловіка».

 

Л. КУКСА, м. Черкаси.

 

Відповідно до ч. 3 ст.18 Закону України «Про відпустки», відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, який фактично доглядає за нею.

 

Т. ПОКАНЕВИЧ, юрисконсульт відділу правового забезпечення
та управління майном апарату ЦП УТОГ.







газета Наше Життя

Закон — на захисті інтересів матері та дитини

2014-06-09
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-01/1389348321_yuridicheskaya-konsultaciya.jpg

«Я одружена, перебуваю на третьому місяці вагітності, але з батьком майбутньої дитини стосунки не склалися. Чи можу я подати на розлучення?»

«Я на шостому місяці вагітності, але складається так, що заробляю зараз вдвічі більше, ніж мій чоловік. Підкажіть, будь ласка, чи можна оформити відпустку по догляду за дитиною не на мене, а на мого чоловіка».

газета Наше Життя