Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Рукавичку навчили перекладати з жестової мови

  11/07/2020     236      Paul    

Китайські й американські вчені створили роботизовану рукавичку, яка завдяки нейромережевим алгоритмам може автоматично перекладати жестову мову на словесну, пише ТАСС.

«Ми сподіваємося на те, що завдяки нашому винаходу люди, які користуються жестовою мовою, зможуть безпосередньо спілкуватися з оточуючими навіть в тому випадку, якщо це оточення не знає жестів. Більш того, ми сподіваємося, що подібні прилади допоможуть їх співрозмовникам швидко вивчити жестову мову», — прокоментував цю подію один з розробників рукавички-перекладача, доцент Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Цзюнь Чень, якого цитує журнал Nature Electronics. Зараз кілька мільйонів жителів Землі не можуть самостійно говорити або чути через різні причини, а також через дефекти голосових зв'язок, барабанних перетинок і інших органів, які беруть участь у відтворенні або сприйнятті мови. З оточуючими такі люди можуть спілкуватися за допомогою жестової мови.

Правда, непідготовлений співрозмовник не зможе зрозуміти, що саме носій такої мови намагається сказати. Через це глухі люди користуються послугами перекладачів. Але такі спеціалісти доступні далеко не завжди, через що у людей з обмеженими можливостями з'являються проблеми. Чень і його колеги зробили великий крок до вирішення таких проблем. Вони створили рукавичку, яка завдяки нейромережі може переводити жестову мову у англійську мову в режимі реального часу. Ця рукавичка оснащена набором датчиків тертя і гіроскопів, завдяки цим датчикам пристрій розпізнає рухи пальців і рук власника.

Загальна вартість всіх компонентів, за словами дослідників, не перевищує $ 50. За допомогою таких рукавичок фізики записали жести, які в англійській мові жестів відповідають 600 найпоширенішим словам. На наступному етапі вчені проаналізували ці дані за допомогою нейромережі. Вона виділила в них характерні риси, за якими ці слова можна досить швидко перекладати. Пристрій може навіть озвучувати їх за допомогою динаміка смартфона або іншого мобільного пристрою. Домігшись цього, вчені розширили можливості пристрою. Вони додали набір датчиків, які кріпляться до шкіри обличчя. Ці датчики можуть визначати зміни в міміці, які теж використовуються при формуванні певних слів в жестовій мові. Щоб натренувати нейромережу і прискорити роботу алгоритмів, вчені зібрали групу з чотирьох глухих добровольців. В результаті експериментів рукавичка розпізнала жести і короткі фрази з майже стовідсотковою точністю всього через кілька десятків навчальних сесій. Найближчим часом учені планують розширити "словниковий запас" пристрою, щоб його можна було використовувати не тільки в лабораторії, але і в звичайному житті. Як сподіваються дослідники, обидві ці завдання будуть вирішені в найближчий час, завдяки чому глухі люди зможуть спілкуватися з усіма без проблем.
Джерело: http://gp.byгазета Наше Життя

Рукавичку навчили перекладати з жестової мови

2020-07-11
Інопреса https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-07/1594285287_rukavica2_.jpg  Китайські й американські вчені створили роботизовану рукавичку, яка завдяки нейромережевим алгоритмам може автоматично перекладати жестову мову на словесну, пише ТАСС.
газета Наше Життя