Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Музей нашої Історії та його Хранитель

  13/11/2017     5 990      Admin    

Там, за вікном нуртує сьогодення,
А тут, де тиша ніби вкопана стоїть,
По-своєму святкові і буденні
«Законсервовані» миттєвості століть.
Щоб ми могли своє вчорашнє знати,
Мов книгу знань, щоб погортали час,
Довірливо очима експонатів
Минуле наше дивиться на нас...

Святкуємо нині півстолітній ювілей Музею історії УТОГ! Чудова, пам’ятна дата, подія аж ніяк не пе­ресічна, особливо для тих, хто близько знайомий з цим унікальним сховищем нашої історії. І першою чергою треба віддати належне людині, без якої б цього музею не було. Адже він створений багато в чому завдяки ентузіазму і невтомному пошуку В.В. Скурчинського.

Володимир Вікторович — особистість унікальна. Лауреат республіканських і всесоюзних фестива­лів художньої самодіяльності, володар численних дипломів та почесних грамот, ветеран праці, По­чесний член УТОГ, Заслужений працівник культури і директор Музею історії УТОГ, з дня відкриття якого минуло вже 50 років... Володимир Вікторо­вич — яскрава зірка з плеяди видатних людей Товариства. Людина, що близько знала Сапожникова І.А., Неплюй М.І., Криволапова І.Т. та інших відомих діячів УТОГ, відтепер він сам став живою часткою нашої історії. І ще, він просто улюблений нами Вова, друг і «душа компанії» нечуючих, і не тільки їх, а всіх, хто його знає і любить.

Ювілей — це, певною мірою, час підбиття під сумків. Дивлячись на енергійного і діяльного ди­ректора музею, слухаючи і вникаючи в його турбо­ти, починаєш розуміти, яку гігантську роботу вико­нала ця людина. Справі створення музею віддано майже вся його життя. Експонати, що збираються роками, дбайливо і з любов’ю збережені — свід­ки великих і малих історичних подій з життя УТОГ, його слави і перемог, жива пам’ять минулих років і данина поваги людям, які зробили свій внесок у розвиток Товариства. Без минулого немає май­бутнього, і створений ним Музей історії УТОГ — це наші витоки, з яких починалося Товариство, по­дібно до того, як з маленького лісового джерель­ця починається могутня ріка буття на ім’я Життя. Однією з яскравих сторінок біографії В.В. Скур­чинського стало втілення в життя ідеї його батька, Віктора Сергійовича, про створення музею Укра­їнського товариства глухих, який відкрився в 1967 році. Почавши практично з нуля, Володимир Вікто­рович крупицями збирав цікаві експонати, купував їх на свої заощадження і об’їздив у пошуках май­же весь тодішній Союз. За роки свого існування, невпинними турботами Володимира Вікторовича створений ним Музей розрісся до рівня республі­канського. Численні закордонні делегації, які від­відують УТОГ, школярі та студенти знайомляться з його експонатами.

Музей історії Товариства відтепер наша гордість і історія для майбутніх поколінь. А Володимир Вікторович, як і раніше, збирає і шукає рідкісні, ціка­ві фотографії, документи і факти з життя нечуючих, проводить екскурсії для молоді та школярів. Для багатьох відвідувачів Культурного центру УТОГ він цікавий співрозмовник і жива енциклопедія УТОГ. Його пам’ять і знання про різні події історії Товари­ства вражають навіть ветеранів.

Країно глухих! Тебе немає на жодній карті світу, в жодному шкільному підручнику з географії. Але ти іс­нуєш і живеш на світі за своїми, тільки тобі відомими, законам буття. В твоїх надрах немає ані золота, ані корисних копалин, а головне твоє багатство — люди, зі своїми турботами і життям. І своєрідні твоя жесто­ва мова, твій світ і твій менталітет.

Зупинись на мить і озирнися, моя країно! Чи не звідси, з цього Музею починаються твої коріння, твоя пам’ять і слава, твій шлях у завтра. А на чолі його стоїть унікальна людина, беззмінний хранитель В.В. Скурчинський, чий внесок у твою історію колосаль­ний і неоціненний. Знай і пам’ятай про це, країно!

Шановний Володимире Вікторовичу!
Дозвольте з ювілеєм Музею привітати,
І побажати від душі:
Багато щастя і добра багато,
Хай буде світлим кожен день в житті,
Бажаєм успіхів великих у роботі,
Й побільше творчих Вам натхнень.
Нехай минають завжди всі турботи,
І хай приносить радість кожен день!

Президія ЦП УТОГ,
президія Київської обласної організації УТОГ,
колектив Культурного центру УТОГ.

В. НАЗАРОВА, Н. КАЛИНИЧЕНКОгазета Наше Життя

Музей нашої Історії та його Хранитель

2017-11-13
Видатні глухі / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-11/medium/1510384568_dsc_1989_.jpg

Святкуємо нині півстолітній ювілей Музею історії УТОГ! Чудова, пам’ятна дата, подія аж ніяк не пе­ресічна, особливо для тих, хто близько знайомий з цим унікальним сховищем нашої історії. І першою чергою треба віддати належне людині, без якої б цього музею не було. Адже він створений багато в чому завдяки ентузіазму і невтомному пошуку В.В. Скурчинського.

газета Наше Життя