Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Я люблю свою глухоту і вдячний їй…»

Модельний бізнес — сфера, що не знає обмежень за віком, кольором шкіри або розрізом очей. У світі моди кожна людина може розкрити себе, незалежно від будь-яких упереджень. Ще одним яскравим прикладом того, що глухота не є перешкодою у житті, є американець Найл Дімарко, чий шлях підтверджує, що глухі можуть усе!

 

Найл народився 8 травня 1989 року в Квінсі, Нью-Йорк, США. Кілька поколінь родичів Найла є слабочуючими та глухими. У нього є старший брат Ніл і близнюк Ніко, хоча у Ніко руде волосся і він зовсім не схожий на брата.

Дитинство Найл Дімарко провів у місті Фредеріка, штат Меріленд, де навчався в школі для дітей з порушеннями слуху. Після здобуття середньої освіти вступив до Галлодетського університету у Вашингтоні на математичний факультет. Своєю рідною мовою Найл вважає американську жестову мову.

Під час навчання у Галлодетському університеті хлопцю запропонували пройти кастинг для участі у відомому американському шоу «Топ-модель по-американськи» (America’s Next Top Model, Cycle 22). «Тайра (Тайра Бенкс, ведуча шоу — прим. ред.) знайшла мене в Instagram і запросила взяти участь у кастингу, — розповідав хлопець у конкурсному інтерв’ю. — Вона навіть не підозрювала, що я глухий!». Журі конкурсу було складно повірити в те, що Найл має порушення слуху, але сам Дімарко не вважає відсутність слуху проблемою: «Я народився в сім’ї глухих і все своє життя перебуваю серед глухих. Для себе я абсолютно звичайна людина, просто трошки привабливий».

«Який він приголомшливий!», — висловилася одна з членів журі «Топ-модель по-американськи» на дебютному дефіле 22 сезону шоу. Дійсно, високий, накачаний, темноволосий хлопець звертає на себе увагу відразу. Але зосереджується вона не на засмаглому накачаному торсі, а на блакитних очах, які дуже уважно слідкують за найменшою зміною обличчя співбесідника, адже зчитування з губ є головним у спілкуванні Найла з чуючими людьми.

 

До відбору до основного складу учасників «ANTM» Найл майже не мав досвіду роботи в модельній індустрії. На проекті йому довелося вчитися взаємодії з творчою командою, яка вже на першій фотосесії зазначила талант моделі. «Дивно: він не чує, але слухає мене, — ділився провідний фотограф шоу Ю Цай. — Найл читає мій вираз обличчя і видає необхідний результат». Глухота для хлопця стала свого роду перевагою в боротьбі за титул «Топ-модель по-американськи»: поки суперники витрачали енергію на сварки й пересуди, Найл зосереджував її на мові тіла та емоціях. З разу в раз отримуючи високі бали на конкурсних випробуваннях, він перетворився в серйозного конкурента, чиї фотографії говорили набагато голосніше слів.

 

Переможець американського шоу «Танці з зірками»

 

Свою єдину проблему — неможливість участі в комунікації з чуючими учасниками проекту — Найл перетворив на своєрідний стартап, який просував протягом усього проекту. «У світі неймовірна кількість людей з такою ж фізичною недугою, як у мене. І ми б дуже оцінили, якби суспільство вивчило хоча б кілька простих невербальних фраз», — ділився він. Підходячи до фіналу шоу, Найл презентував додаток, що навчав американців жестової мови, а вигравши «ANTM» як перша глуха супермодель, став креативним співробітником і обличчям компанії «The ASL» («амслен» — американська жестова мова), діяльність якої спрямована на просування культури глухих у маси.

«Я переміг не заради слави, а заради впливу», — стверджував Дімарко, — і, звичайно, заради своєї мами, яка все життя виховувала мене одна...». Мама, до речі, не просто підтримувала Найла за лаштунками проекту, а приймала в ньому безпосередню участь, знявшись з сином в одній з фінальних фотосесій. Зворушливі стосунки у їхній родині — родині глухих — змусили пролити сльози не одну сотню тисяч фанаток «ANTM», які щиро переживали за хлопця і таємно мріяли піти з Найлом на побачення. «Про Найла мріють усі, від молодих до старших, — ділилася інша фіналістка шоу Лейсі Роджерс. — Він чарівний, веселий і сексуальний. А головне, він такий, який він є».

Після «ANTM» Дімарко не зник з екранів і подіумів, як деякі переможці минулих сезонів шоу, а продовжив розвивати себе в модельному бізнесі та йти до реалізації своїх мрій. Він знявся для видань «Attitude», «Nylon», «Buzzfeed», «The Washington Post» і «People», а також підписав контракт з гігантом модельної індустрії «Wilhelmina Models».

 

Зі своєю мамою

 

У червні 2016 року Найл Дімарко взяв участь у показі мод Джорджіо Армані (Giorgio Armani) на Миланському тижні моди. Крім модельної кар’єри, хлопець встиг спробувати себе і в якості актора. Він з’явився в серіалі «Їх переплутали у пологовому будинку». Одночасно при цьому він продовжував навчати людей жестової мови та активно брати участь у просуванні проектів «The ASL». Тож, коли Найл вирішив взяти участь в іншому відомому шоу — «Танці з зірками», глядачі вже знали його і вітали виключно на амслені.

Танцювальний проект став ще одним місцем, де хлопець зумів довести свої безмежні можливості. Під керівництвом партнерки Пети Маргатройд він освоював танго, румбу і ча-ча-ча, робив сальто і найскладніші підтримки, а також вражав публіку своїм невичерпним позитивом і прагненням ламати стереотипи. На одному з етапів шоу Найла позбавили ще одного органу чуття, попросивши станцювати із закритими очима, і цей перфоманс, не зважаючи на його не зовсім технічне виконання, став одним із найбільш емоційних і сильних номерів за всю історію «Танців із зірками». Заради заповітної перемоги, такої важливої для всієї спільноти глухих, Найл Дімарко стрибнув вище голови і не залишив жодних сумнівів, що лаври переможця двох найпопулярніших передач Америки дісталися йому недаремно.

 

З братом

 

Його слова вражають: «Ви знаєте, я люб­лю свою глухоту і вдячний їй. Вона допомогла мені довести собі й суспільству, що у світі немає нічого неможливого. Важливо лише прийняти свої недоліки і зрозуміти, що саме вони відкривають двері Всесвіту».

 

М. АНДРІЄНКОгазета Наше Життя

«Я люблю свою глухоту і вдячний їй…»

2017-06-28
Культура глухих / Видатні глухі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-06/1497520655_nayl-dmarko.jpg

Модельний бізнес — сфера, що не знає обмежень за віком, кольором шкіри або розрізом очей. У світі моди кожна людина може розкрити себе, незалежно від будь-яких упереджень. Ще одним яскравим прикладом того, що глухота не є перешкодою у житті, є американець Найл Дімарко, чий шлях підтверджує, що глухі можуть усе!

газета Наше Життя