Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Нечуючий і музика

Киянин Олександр Романов, маючи проблеми зі слухом, створив проект музичної школи для людей з порушеннями слухового сприймання. Це перший в Україні проект, зареєстрований як громадська організація «Романов Мьюзік Скул». Ми звернулися до пана Олександра з проханням більш докладно розповісти про цей проект.

 

— Олександр, як виникла ідея створити цей фантастичний проект? Адже не кожен може, маючи порушення слуху, не тільки навчитись грати на музичних  інструментах, а й організувати групи бажаючих займатись музикою.

— Дякую за проявлений інтерес до проекту. Чесно кажучи, я сам здивований тим, що взявся за цю справу. У свій час я шукав у просторі інтернету музикантів, у яких є порушення слуху. Так я познайомився зі слабочуючим британським піаністом Полом Уїттакер Соком, який є керівником проекту Music and The Deaf & quot (Музика і Глухий). Спочатку ми з ним листувалися через електрон­ну пошту, й у мене ще тоді промайнула думка відкрити схожий проект в Україні.

 

— І які були перші кроки?

— У мене не було якогось серйозного досвіду в керівництві проектом, але я розумів, що, нехай з помилками, але треба рухатися. Свого часу розглядав комерційний варіант проекту — робив розрахунки й був близький до того, щоб зустрітися з інвестором, але моя душа відчувала, що некомерційний формат буде набагато краще. Як бачите, проект зараз існує як громадська організація. Позаяк він має свою специфіку, людям — як чуючим, так і з проблемами слуху — повністю зрозуміти його, м’яко кажучи, трохи складно. І це пригальмовує його розвиток.

 

— А де проводяться заняття?

— Ми з групою часто збиралися на репетиційній базі й згодом я поговорив з її власником з приводу виділення кімнати для занять на безкоштовній основі. Власник вже знає мене особисто, а, отже, може довіряти.

 

— На яких інструментах граєте?

— Особисто я граю на бас-гітарі. Навчився завдяки репетитору, а через три місяці почав самостійно грати й десь за рік став з’являтися в групах.

Можу ще грати на таких струнних інструментах, як скрипка й електрогітара. Знаючи основи гри й музики, мені не важко розширювати спектр інструментів.

 

Я впевнений, що музика для людини з особливостями слуху має потужний вплив на її розвиток: життя набуває нових відтінків і розширюється кругозір.

 

А в цей час за кордоном…

У контексті цієї розмови пропонуємо нашим читачам ще одну цікаву інформацію — про британський проект «Музика і Глухий» і про те, як нечуючих залучають до музичної освіти за кордоном.

 

«Музика і Глухий» є унікальною британською благодійною організацією, заснованою у 1988 році нечуючим музикантом Полом Уїттакер Соком. Наразі її художнім керівником є Денні Лейн. Організація здійснює міжнародну діяльність, доводячи, що глухі люди можуть мати досягнення і в музиці.

«Музика і Глухий» є єдиною у Великобританії благодійною організацією, яка повністю забезпечує нечуючим доступ до музичної освіти й надає можливість мати досягнення в музиці для глухих дітей, молоді та дорослих. Вона будує свою роботу на тому, що втрата слуху не повинна бути перешкодою для насолоди від гри й створення музики. Доведено, що такі заняття можуть мати вирішальну роль у розвитку нечуючої людини: сприяють інклюзивності, вчать молодих людей працювати разом, зміцнюють довіру, розвивають навички спілкування, а також можливості для самовираження.

«Музика і Глухий» залучає як експертів представників освітніх організацій, благодійних фондів, компаній та ініціатив з різних країн світу.

Отже, є чимало людей, які вважають, що можливість займатися музикою має надаватися всім людям, незалежно від рівня їх слуху. Такої ж думки й автор цього матеріалу, який і надалі сприятиме збагаченню життя нечуючих через музику.
Інтерв’ю з О. Романовим
та інформацію за матеріалами ЗМІ підготував С. ВОВКгазета Наше Життя

Нечуючий і музика

2017-03-18
Культура глухих / Видатні глухі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-03/1489159219_skripach.jpg

Киянин Олександр Романов, маючи проблеми зі слухом, створив проект музичної школи для людей з порушеннями слухового сприймання. Це перший в Україні проект, зареєстрований як громадська організація «Романов Мьюзік Скул». Ми звернулися до пана Олександра з проханням більш докладно розповісти про цей проект.

 

газета Наше Життя