Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Квест з інтригою і «відпрацюванням»

Цього літа в Українському товаристві глухих вперше було організовано та проведено змагання, під час якого залучені не лише фізичні можливості людини, а й розумові здібності, вміння працювати в команді й заходити вихід у стресових ситуаціях. Назва йому — І Всеукраїнський квест-конкурс «Deaf-ключ», який відбувся з 6 до 8 липня 2019 року на базі КП «Навчально-відновлювальний центр» УТОГ.

Ідея та реалізація цього проєкту належить Надії Бадюл, інструктору-методисту по роботі з глухими Київської організації УТОГ, лідеру нечуючої київської молоді.


Під час Молодіжного табору УТОГ «Ідея+Дія =Успіх» у минулому, 2018 році відбулася апробація цього квест-конкурсу, в якій взяли участь 5 команд по 5 осіб. Захід пройшов на «ура»! Саме тоді голова УТОГ Ірина Чепчина під час закриття табору запропонувала Надії Бадюл наступного року організувати подібний конкурс на всеукраїнському рівні.

І Надія прийняла цей непростий, але такий цікавий виклик, організувавши всеукраїнський захід, в якому взяли участь 10 команд від обласних організацій УТОГ, що пройшли відбір в онлайн-режимі: Закарпатська, Запорізька, Київська, Львівська, Кіровоградська, Полтавська, Одеська, Сумська, Херсонська, Чернігівська. Пізніше, поза конкурсом, до участі у змаганнях приєднались команда Республіки Молдова та команда Житомирської обласної організації УТОГ — у зв'язку з тим, що у квест-конкурсі має брати участь парна кількість команд. Отже, цього року у Пущі, на території Навчально-відновлювального центру УТОГ змагалися 12 команд — а це 60 членів УТОГ!

Відкриття І Всеукраїнського квест-конкурсу «Deaf-ключ» було досить оригінальним вже тим, що дійство відбувалося о 9-й вечора. Голова УТОГ І.І. Чепчина відкрила великим декоративним ключем вхід до основної локації змагань – волейбольного майданчика неподалік від мальовничого озера і спорткомплексу на території НВЦ УТОГ. Урочиста частина відбулася з мінімумом виступів та дуже гарною постановкою із жовто-синіми стрічками (постановник – Григорій Гук, балетмейстер народного самодіяльного ансамблю танцю «Блакитна стрічка» Культурного центру УТОГ, учитель ритміки столичної спецшколи-інтернату № 9). Відбулося підняття прапора змагань, а завершилась церемонія відкриття феєричним видовищем – запаленням смолоскипів.

На відкритті І Всеукраїнського квест-конкурсу «Deaf-ключ» почесним гостем був Руслан Лопатюк – президент Товариства глухих Республіки Молдова, директор Регіонального Секретаріату Всесвітньої Федерації глухих по Східній Європі і Середній Азії.

Шлях команд до перемоги був тривалим — протягом 3 днів, адже квест-конкурс складався з 7 етапів гри. У кожному з етапів – від 5 до 7 міні-ігор, і кожна команда отримувала певну кількість ключів у залежності від місця, яке вона посіла (чим менше – тим краще). Але й тут була інтрига! Команди, які посіли 1–5 місце, отримували відповідно від 1 до 5 ключів, а ось команди, які опинилися на 6–12 місці, повинні були додатково пройти штрафну гру (жестовою мовою це звучало як «відпрацювання») і в залежності від місця, яке вона посіла, команда отримувала ключі і плюс ще один штрафний ключ. Наприклад, якщо команда на «відпрацюванні» посіла 1 місце, то їй давали 2 ключі, а за 5 місце, відповідно, — 6 ключів. І було таке, що команда в основному етапі гри посіла останнє місце, а на «відпрацюванні» опинилася на 1 місці, і в результаті замість купки ключів отримувала всього 2!Проте штрафні ключі команди-учасниці отримували і за порушення правил гри, і за те, що капітан не надав достатньо інформації членам своєї команди (через це у них вже під час виконання завдань виникли запитання та уточнення, яких не мало бути), та за інші помилки, за фіксацію яких відповідала суддівська бригада з 10 осіб на чолі з Н. Бадюл.

Але оскільки деякі етапи гри проводились вперше — були й невдачі, непорозуміння між суддями та учасниками, оскільки командам було складно запам'ятати послідовність етапів міні-ігор. Навіть був момент, де пояснення правил та етапів проходження зайняло у Н. Бадюл півтори години! Врешті-решт, на фінальному етапі суддівська колегія пішла іншим шляхом — схематично малювала на папері порядок етапів міні-ігор. Ця зміна буде закладена до умов подальших квест-конкурсів. Прийшло також і розуміння того, що водні змагання потрібно ставити на першому етапі, коли учасники ще мають досить сил.

Але повернемося до ходу змагань. Якщо на першому етапі гри брали участь 12 команд, то під час другого етапу вони боролись за право залишитись у «десятці». На жаль, з гри вийшли команди Республіки Молдова та Херсонської обласної організації УТОГ, а фінальна «десятка» команд далі продовжувала виконувати завдання 3–7 етапів. На останньому етапі перемогла та команда, яка, незалежно від кількості ключів, яку вона набрала, дійшла до одного із п'яти останніх завдань — у ньому потрібно було ключами відкрити шість замків, а у команд, звісно ж, їх було більше ніж шість.У підсумку І місце посіла київська команда, ІІ місце – чернігівська команда (на цьому етапі їй просто не пощастило, бо ця команда постійно лідирувала за найменшою кількістю ключів), а несподіванкою стало те, що ІІІ місце виборола команда Житомирської обласної організації УТОГ.

Хочеться відзначити стійкість і наполегливість учасників змагань, а також лідерські якості та складну роботу капітанів команд, які працювали з учасниками, організовували і надихали їх, що було нелегкою справою.

Центральне правління УТОГ висловлює велику вдячність Чернівецькому учбово-виробничому підприємству УТОГ — за спонсорську допомогу у вигляді виготовлення напису «Deaf-ключ». Ці дерев’яні літери висотою до одного метра прикрасили дизайн локації, де відбувався конкурс і створили його неповторну атмосферу. Також ЦП УТОГ висловило слова подяки іншим підприємствам, які підтримали квест-конкурс, безкоштовно надавши різні матеріали: шматки тканини, стрічки, нитки, цвяхи, дріт тощо. А також велика вдячність Полтавському учбово-виробничому підприємству «Універсал» УТОГ за виготовлення у стислий термін унікальних кубків та медалей з дерева, а також спонсору проєкту від MEGOGO «Дивись як чутно», який надав фільм «Джунглі» із субтитрами та виділив учасникам «Deaf-ключа» передплатні пакети «Оптимальний» на MEGOGO терміном на 3 місяці.Втім, необхідно підкреслити, що без допомоги волонтерів суддівська колегія не змогла б виконати такий великий обсяг роботи — їй активно допомагали Григорій Гук, Вадим Поляруш, Юрій Чабан, Людмила Капінос, Влад Галицький та інші. Уклін їм за це!

На цьому ми не прощаємось, а сподіваємося знову зустрітися у 2020 році!


Підсумки І Всеукраїнського квест-конкурсу «Deaf-ключ»:

1 місце – Київська організація УТОГ;

2 місце – Чернігівська обласна організація УТОГ;

3 місце – Житомирська обласна організація УТОГ;

4 місце – Одеська обласна організація УТОГ;

5 місце – Запорізька обласна організація УТОГ;

6 місце – Закарпатська обласна організація УТОГ;

7 місце – Львівська обласна організація УТОГ;

8 місце – Сумська обласна організація УТОГ

9 місце – Кіровоградська обласна організація УТОГ;

10 місце – Полтавська обласна організація УТОГ;

11–12 місця – Херсонська обласна організація УТОГ та команда Республіки Молдова.
Тетяна КОРНІЄНКО,
секретар оргкомітету І Всеукраїнського квест-конкурсу «Deaf-ключ»газета Наше Життя

Квест з інтригою і «відпрацюванням»

2019-07-19
Культура глухих / Молодіжна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-07/medium/1563449058_deaf-kljuch.jpg

Цього літа в Українському товаристві глухих вперше було організовано та проведено змагання, під час якого залучені не лише фізичні можливості людини, а й розумові здібності, вміння працювати в команді й заходити вихід у стресових ситуаціях. Назва йому — І Всеукраїнський квест-конкурс «Deaf-ключ», який відбувся з 6 до 8 липня 2019 року на базі КП «Навчально-відновлювальний центр» УТОГ Ідея та реалізація цього проєкту належить Надії Бадюл, інструктору-методисту по роботі з глухими Київської організації УТОГ, лідеру нечуючої київської молоді.

газета Наше Життя