Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Об’єднані жестовою мовою

Цього року в нашому Товаристві і в діяльності Молодіжної ради УТОГ було дуже насичене та багате на різні події літо. Однією з них був Польсько-Український жестовий табір, про який ми розповімо на цій шпальті.

 

 

* * *

 

«Poland-Ukraine Sign Cump» («Польсько-Український жестовий табір») — саме таку назву мав Літній табір, що проводився з 14 по 21 серпня у місті Пшемисль (Республіка Польща). Початок цій роботі був покладений ще минулого року, коли стартувало успішне співробітництво Українського товариства глухих з Польським товариством глухих. Відбулось це, зокрема, завдяки Єві Твардовській, спеціалісту Лодзинського осередку. В результаті її поїздки в нашу країну і перемовин з українськими колегами, восени 2014 року був проведений перший захід — спільний табір для нечуючих діток та їх чуючих батьків з України та Польщі.

 

 

 

Єва Твардовська завітала до Києва і цього року. Вона знову побувала в ЦП УТОГ, взяла участь у зустрічі з членами Об’єднання нечуючих педагогів, а також відвідала ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості». Після відвідин ККЛП у Єви виникла ідея проведення Літнього табору для глухих та слабочуючих студентів коледжу у Польщі, і ця ідея була успішно реалізована у серпні!

 

 

* * *

 

У таборі взяли участь 26 підлітків віком від 15 до 18 років (12 польських тінейджерів з міста Лодзь та 14 українських хлопців та дівчат з різних куточків нашої країни). Супроводжували українську групу Ганна Володимирівна Щуцька, директор Київського коледжу легкої промисловості, та автор цієї публікації.

 

 

Українські та польські підлітки швидко знайшли спільну мову, незважаючи на те, що були з різних країн, адже їх об’єднувала одна мова — жестова. Звичайно, жести в Польщі та в Україні досить відрізняються, але ближче до кінця табору всі спілкувалися за допомогою нової системи комунікації, створеній самими учасниками, що поєднувала польську, українську та міжнародну ЖМ.

 

 

* * *

 

Програма табору була насиченою: проводились різноманітні тренінги на різні актуальні теми, відбулись спортивні змагання з футболу та волейболу, похід у басейн, екскурсія по місту та вечори-знайомства з культурами двох країн.

 

 

 

Українська група підготувала презентацію про нашу країну, діти розповіли про національну кухню, національні свята та національний одяг. Також Ганна Володимирівна розповіла про Київський коледж легкої промисловості, який з 1958 року займається підготовкою нечуючих спеціалістів, про успіхи та досягнення коледжу у різних сферах діяльності. А найбільш ефектним під час цього заходу було те, що всі українські учасники були у вишиванках, таким чином продемонструвавши не лише красу і багатство нашої народної культури, а й щиру та безмежну любов до рідного краю.

 

 

* * *

 

Різні моменти траплялися під час табору — були і приємності, й несподіванки, а за тиждень усі так здружилися, що в останній день перед від’їздом не хотілось розлучатися з польськими друзями, які за цей час стали близькими, майже сім’єю…

 

 

 

 

Щира і велика вдячність Єві Твардовській за реалізований проект, що ще більше об’єднав дві країни, дав можливість дітям отримати численні моменти радості та гарного настрою, знайти нових друзів та здобути нові знання.

Упевнені, що попереду нас чекають нові цікаві проекти!

 

 

М. АНДРІЄНКО, лідер Молодіжної ради УТОГ.газета Наше Життя

Об’єднані жестовою мовою

2015-09-09
Культура глухих / Молодіжна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-09/1441788884_dsc_0749_.jpg

Цього року в нашому Товаристві і в діяльності Молодіжної ради УТОГ було дуже насичене та багате на різні події літо. Однією з них був Польсько-Український жестовий табір, про який ми розповімо на цій шпальті.

газета Наше Життя