Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Молодіжна рада УТОГ: підсумки року

Закінчився ще один календарний рік, і всі ми робимо підсумок своїм справам та складаємо плани на наступні 12 місяців. Не стала винятком і Молодіжна рада УТОГ. Наприкінці 2014 року був розроблений та затверджений президією Цент­рального правління УТОГ план роботи Молодіжної ради УТОГ на наступний рік (його ми плануємо розмістити на сайті «НЖ»). Але, перш ніж розповісти вам про те, що заплановано у майбутньому, хотілося б пригадати, що було зроблено Молодіжною радою у минулому році.

 

 

Одразу ж слід зазначити, що нестабільна політична ситуація у певній мірі вплинула на початкові плани, тому ряд заходів, що були заплановані, довелося відмінити. Але натомість були проведені не менш важливі позапланові заходи, що мають велике значення для подальшої роботи Молодіжної ради.

 

 

Організаційно-масова робота:

 

План: Провести протягом 2014 року не менше 2 засідань Молодіжної ради УТОГ (МР УТОГ).

Факт: Через складну політичну ситуацію не змогли провести заплановану у лютому зустріч з Молодіжною радою. Натомість зустріч відбулася у листопаді, коли був обраний новий склад МР УТОГ.

 

План: Організувати і провести все­українське анкетування членів та активістів обласних молодіжних рад УТОГ з метою визначення основних проблем молоді і шляхів їх вирішення.

Факт: Анкети були розроблені та надіслані всім головам облорганізацій Товариства. Здійснено аналіз анкет, що надійшли до МР УТОГ.

 

• Провести на базі «Одіссей» тренінг для керівників обласних молодіжних рад УТОГ з питань лідерства та розвит­ку відносин з організаціями УТОГ.

Не проводився через складну політичну ситуацію в країні та відсутність кош­тів.

 

• Провести з учнями спеціальних навчальних закладів для дітей з порушеннями слуху інформаційно-роз’яснювальну роботу з таких питань:

— про порядок вступу нечуючих у 2014 році до навчальних закладів для отримання спеціальної професійної та вищої освіти;

— про професійну орієнтацію «Обери свій життєвий шлях»;

— про структуру, завдання і роль УТОГ у житті глухої людини.

Заходи проводилися на місцевому рівні за підтримки облорганізацій УТОГ.

 

• Залучати молодих нечуючих членів Товариства до організаційно-масових заходів, які проводяться обласними організаціями УТОГ.

На місцях проводилися різні заходи до свят та ювілейних дат.

 

• Публікувати на сторінках газети «Наше життя» УТОГ, на сайтах УТОГ та «НЖ» матеріали про проведені обласними молодіжними радами УТОГ заходи.

На сторінках газети часто публікувалась інформація про роботу з молоддю.

 

 

Культурно-масова робота:

 

• Забезпечити участь молодіжних рад в обласних та всеукраїнських культурно-масових заходах УТОГ.

На місцевому рівні активно проводилася робота у цьому напрямку.

 

• Спільно з Культурним центром УТОГ, обласними будинками культури УТОГ організовувати та провести у 2014 році культурно-масові заходи до таких свят:

— День святого Валентина;

— Івана Купала;

— Міжнародний день студента;

— Новорічний бал-маскарад.

Заходи проводилися лише на місцевому рівні через складну політичну ситуацію в країні та відсутність коштів.

 

• Організувати Всеукраїнський благодійний захід зі збору іграшок та речей для дітей-сиріт з порушеннями слуху, що навчаються у дошкільних та шкільних спеціальних навчальних закладах.

Не проводився у зв’язку з тим, що благодійна допомога надавалась здебільшого для підтримки поранених в зоні АТО та осіб, які покинули небезпечні регіони.

 

• З метою поліпшення комунікативного зв’язку молоді з різних регіонів України організувати та провести такі заходи: «Міс Пишка — 2014», «Біла вечірка», «Хелоуїн».

Успішно проведений лише конкурс «Міс Пишка — 2014». Інші заходи не проводились через відсутність коштів та неактуальність.

 

• Спільно з «НЖ» провести онлайн-конкурс «Містер УТОГ» з метою обрання переможця для подальшої участі у конкурсі Mister Deaf World end Europe 2014, що відбувся у м. Прага (Чехія).

Конкурс успішно проведено, його переможець Марат Букін гідно представив Україну на конкурсі у Чехії. Наша молодь також брала участь у конкурсі в Лондоні.

 

 

Оздоровча та реабілітаційна робота:

 

• Провести у 2014 році на одній з баз відпочинку УТОГ літній Молодіжний табір тривалістю до 12 днів.

Не проводився через складну політичну ситуацію в країні та відсутність кош­тів.

 

• Організувати та провести на базі НВЦ УТОГ Всеукраїнські змагання з класичного волейболу серед любителів (змішані команди) з метою залучення молоді до здорового способу життя.

Не проводилися через складну політичну ситуацію в країні та відсутність кош­тів.

 

• Залучати нечуючих із числа глухої молоді до участі у заходах, що сприяють активному відпочинку та здоровому образу життя, таких як «Ігри патріотів» та «Турзліт у Криму».

Успішно були проведені «Ігри Патріотів». Турзліт не відбувся з політичних причин — через анекцію Криму.

 

 

Заходи, що були проведені поза планом:

 

• Участь у ІІ Республіканському молодіжному форумі в м. Мінську (Білорусь). Обмін досвідом з Білоруським товариством глухих.

Українське товариство глухих гідно представляли: М.М. Левицький, Т.О. Кривко, М.О. Андрієнко.

 

• Безкоштовне відвідування нечуючими мешканцями міста Києва виставки «Планета метеликів».

Були проведені три екскурсії, які подарували багато приємних емоцій нечуючим киянам.

 

• Стажування та навчання у США за темою «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій».

Проводилось за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та консорціуму з удосконалення менеджмент-освіти в Україні CEUME. Відбір учасників здійснювався за підсумками всеукраїнського конкурсу.

 

• Участь у міжнародному проекті серед чуючих «Мій шлях, щоб змінити світ» за підтримки програми Європейського Союзу «Молодь у дії».

У проекті взяла участь та здобула новий досвід М.О. Андрієнко.

 

• Організація прес-конференції для представників ЗМІ до Міжнародного тижня глухих. Обговорення основних проблем нечуючих.

Це був цікавий досвід організації такого заходу для ЗМІ.

 

• Участь у Марші Миру на Хрещатику з метою привернення уваги влади та су­спільства до людей з інвалідністю.

Марш Миру став яскравою подією буремного вересня 2014 року.

 

• Проведення тренінгу для волонтерів, які працюють з нечуючими.

У співпраці з організаторами фестивалю «Повір у себе» відбулась підготовка групи волонтерів для цього заходу.

 

• Проведення навчальних курсів «Лідер» на базі НВЦ УТОГ.

Під час курсів відбулись цікаві лекції, тренінги та вибори нового складу МР УТОГ. Лідером було обрано М. Анд­рієнко.

 

• Участь у семінарі з жестомовної кирилиці за підтримки програми Європейського союзу для нечуючої молоді.

Представниками від Молодіжної ради УТОГ були: В.С. Дем’янчук, Т.О. Кривко, М.О. Андрієнко, Г. О. Гук, М.І. Майстренко, Д.М. Петелін.

 

Отже, у минулому році було проведено достатньо важливих заходів, що в першу чергу були спрямовані на здобуття нового досвіду роботи з молоддю, розповсюдження та впровад­ження його в Україні, а також зроб­лені перші кроки до привернення уваги су­спільства та влади до проблем нечуючих у нашій країні. Звичайно ж, ці перші кроки — не останні, і, безпереч­но, нам усім є над чим працювати, є до чого прагнути. Тому побажаємо один одному сили волі та наполегливості у досягненні у майбутньому поставлених цілей. Нагадуємо ще раз, що плани роботи Молодіжної ради УТОГ на 2015 рік будуть розміщені на сайті «НЖ».

 

І пам’ятайте: не треба боятися робити те, що ніколи не робили, адже відомо, що любителі побудували ковчег, а професіонали — «Титанік».

 

 

За інформацією Молодіжної ради УТОГ.

Фото з архіву редакції та МР УТОГ.газета Наше Життя

Молодіжна рада УТОГ: підсумки року

2015-02-14
Культура глухих / Молодіжна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-02/1423821438_img_2637_.jpg

Закінчився ще один календарний рік, і всі ми робимо підсумок своїм справам та складаємо плани на наступні 12 місяців. Не стала винятком і Молодіжна рада УТОГ. Наприкінці 2014 року був розроблений та затверджений президією Цент­рального правління УТОГ план роботи Молодіжної ради УТОГ на наступний рік (його ми плануємо розмістити на сайті «НЖ»). Але, перш ніж розповісти вам про те, що заплановано у майбутньому, хотілося б пригадати, що було зроблено Молодіжною радою у минулому році.

газета Наше Життя