Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«We are United! Ми єдині!»

Під таким гаслом недавно пройшов черговий, 25-й літній навчально-рекреаційний табір для глухих дітей, який організували педагоги та студенти кафедри загальної та соціальної педагогіки Українського католицького університету (УКУ) у співпраці з Українсько-Канадським альянсом сприяння глухим та слабочуючим (https://deafalliance.com/ua2009/index.php).

 

 

Табір планувався в Оздоровчому центрі УТОГ «Одіссей», що розташований в смт. Затока Одеської області. Там з великим успіхом пройшли табори в 2010, 2011 та в 2012 рр. І ми дуже вдячні директору центру М.О. Завойчинському за запрошення провести цьогорічний табір, проте батьки глухих дітей відмовлялися відпускати дітей в Одеську область після сумнозвісних подій в Одесі, де під час протестних акцій загинули люди. Тому ми з великою вдячністю відгукнулись на пропозицію директора Хустської школи для дітей зі зниженим слухом Б.В. Деленка провести табір у його школі.

Українсько-Канадський альянс сприяння глухим та слабочуючим створений у 2000 році з ініціативи й сприяння канадських колег. Альянс вніс значний вклад у справу повернення у життя школи та суспільства в Україні жестової мови, яка до цього з 50-х років ХХ сторіччя була практично заборонена в системі освіти. Альянс посприяв також у створенні лабораторії жестової мови в Інституті спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України в 2006 році та публікації першого відеословника української жестової мови. Створення лабораторії стало одним із результатів візиту академіка В.І. Бондаря у Канаду в 2004 році за участі Альянсу. Низький уклін Вам, Віталію Івановичу, за це доленосне рішення!

 

Гімн України жестовою мовою, 2014 р.

 

Літні табори, які спочатку називались літніми інститутами, проводяться Альянсом з 2000 року. Перший інститут відбувся в Артеці за організаційної підтримки кафедри сурдопедагогіки Національного університету імені М.П. Драгоманова та фінансової і методологічної підтримки Канади. На превеликий жаль, фахівці кафедри пізніше усунулися від співпраці з Альянсом. Натомість розвинулась плодотворна співпраця із Інститутом спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України. Було проведено більше 20 спільних інститутів у різних регіонах України, до участі в яких були залучені біля двох тисяч глухих та слабочуючих учнів спеціальних шкіл, їхніх батьків та педагогів, адміністраторів шкіл, студентів, науковців та викладачів університетів та коледжів.

Український католицький університет спів­працює з Альянсом з 2010 року, коли вперше викладачі та студенти кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ стали учасниками літнього табору.

 

Командная змагання, 2014 р.

 

В цьогорічному таборі учасниками були учні, батьки, педагоги та викладачі зі Львова, Підкаменя, Чернівців, Полтави, Києва, Кам’янця-Подільського та Хуста. Програма була дуже насичена. Відсутність моря і пляжу необхідно було компенсувати цікавими заходами. Окрім занять із жестової мови та традиційних спортивно-рекреаційних заходів, студентами було організовано й проведено тематичні дні на тему спорту, кулінарії світу, духовної формації. Всі ці заходи вимагали від глухих учнів, які були об’єднані у команди, максимальної концентрації уваги, колективних зусиль, застосування організаційних навичок. Деякі з завдань були незвичними для глухих дітей, а тому потребували додаткових пояснень, оскільки містили нові для них слова та терміни. Після виконання ігрових завдань діти виражали задоволення від того, що непосильні на перший погляд завдання були виконані ними у командному мозковому штурмі без допомоги дорослих.

Також учасники табору мали змогу провести день відпочинку на соляному озері в м. Солотвино Закарпатської області й відвідати термальні басейни у с. Велятино, де не лише купалися, а й вчилися користуватися цілющими глинами.

Робота літньої школи жестової мови під керівництвом викладача Кам’янець-Поділь­ського національного університету Оксани Дмитрієвої, була зорієнтована не лише на учнів шкіл, а й на педагогів, що працюють з ними. Студенти мали змогу постійно спілкуватися з глухими дітьми і розвивати свої навички жестового спілкування.

 

Урок жестової мови на березі річки, 2014 р.

 

Завідувач лабораторії української жестової мови Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук Анна Замша провела кілька семінарів для директорів та педагогів спеціальних шкіл для глухих та слабочуючих, де детально висвітлила зміст нових навчальних програм викладання жестової мови у школах для нечуючих дітей та перспективи щодо підвищення кваліфікації вчителів жестової мови.

Закінчився табір прекрасним концертом учнівської творчості, де глядачами були дорослі учасники табору, працівники школи та запрошені гості. Учасники виконували пісні жестовою мовою, танці, розігрували сценки із шкільного життя. Презентували своє мистецтво і глухі учасники циркової студії з хустської школи. Студентки УКУ вивчили й з успіхом виконали пісню жестовою мовою (https://www.youtube.com/watch?v=fJmdqAqXYg8). Закінчився концерт, а відтак і закриття 25-го літнього навчально-рекреаційного табору і школи жестової мови виконанням Гімну України українською жестовою мовою всіма учасниками табору (https://www.youtube.com/watch?v=Ty7dtL3mbhw) на підтримку Українських Збройних сил.

 

Фото на згадку, 2014 р.

 

Учасники літнього табору висловлюють велику вдячність Українському католицькому університету та Спілці українських сеньйорів ім. Марка Болеслава (м. Едмонтон, Канада) за моральну та фінансову підтримку і дуже сподіваються на нову зустріч під мирним небом Одеси наступного року.

 

І. КОБЕЛЬ,
доцент Українського католицького університету, член правління
Українсько-Канадського альянсу сприяння глухим та слабочуючим.газета Наше Життя

«We are United! Ми єдині!»

2014-08-12
Культура глухих / Молодіжна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-08/1407733330_kanada-ukraina.jpg

Під таким гаслом недавно пройшов черговий, 25-й літній навчально-рекреаційний табір для глухих дітей, який організували педагоги та студенти кафедри загальної та соціальної педагогіки Українського католицького університету (УКУ) у співпраці з Українсько-Канадським альянсом сприяння глухим та слабочуючим.

газета Наше Життя