Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Концерти, які варто відвідати

Газета «Наше життя» 21 квітня 2017 року надрукувала матеріал про аматорську трійцю, яка на сцені Полтавського будинку культури УТОГ давала концерти для нечуючих полтавців. Для глядачів це була велика естетична насолода, й особливо раділи пенсіонери, бо до цього ніхто не спромігся зробити таку добру, приємну справу, як здійснив це Юрій Лисяк — керівник маленького гуртка, до складу якого входило всього-на-всього три аматори: він сам, Валентина Самойлик і Аліна Старушко.

Наталiя Номировська та Валентина Самойлик


До цього сценічні виступи пенсіонерів були майже відсутні, а якщо й проходили дозвіллєві заходи, то вони були нудні та нецікаві. І тільки дякуючи Юрію Лисяку на сцені Полтавського БК УТОГ запанувала різноманітна розважальна концертна програма, яку втілив на сцені невеликий самодіяльний гурток з 3 осіб, а датою його народження є 29 вересня 2016 року.

З квітня 2017 року колектив має назву: «Гурток художньої самодіяльності, гурток малих форм», і поповнився він вже аж п’ятьма учасниками. Тож тепер існує більш-менш потужний колектив з восьми самодіяльних артистів! Юрію Лисяку вдалося залучити нечуючих пенсіонерів до виступів на сцені, а зробити це не так просто, коли немає стимулу і заохочення, а тим паче в наш час. Адже коли когось запрошують до аматорського гуртка, то більшість цікавиться: «А що я від цього матиму?», а тим паче пенсіонери... І от Юрію Лисяку вдалося залучити їх до художньої самодіяльності шляхом умовлянь та прохань: мовляв, ви принесете своєю діяльністю на сцені задоволення глядачам, а від того, що будете розважати їх своїми жартами і розвеселяти — й самі також матимете моральну втіху. Такими умовляннями Юрій «приборкав» п’ятьох учасників, створивши самодіяльний гурток з осіб похилого віку, який функціонує і є на доброму рахунку у глухих полтавців.

Наталiя Фалько та Олег Марчук

Першим долучився до роботи гуртка Олег Марчук, він ще на початку 70-х років минулого століття виступав на сцені Полтавського будинку культури УТОГ як танцюрист, коли був учасником хореографічного гуртка. І ось він знову радує нас своїми танцювальними номерами. За ним на сцену вийшла Наталія Номировська, до цього вона брала участь у шкільних концертах під час навчання в Полтавській спецшколі-інтернаті. Згодом приєдналась Раїса Гапон, за нею прийшли Любов П’янига і Наталія Фалько. Цей колектив створив різноманітний комічний репертуар, у якому Олег Марчук і Наталія Фалько порадували жартівливим танком «Весілля в Малинівці», що був скомпонований разом з Юрієм Лисяком (Юрій має початкові навички в хореографії). Крім того, Олег згадав, як він колись виконував запальний циганський танок, який нині відновив і включив до концертної програми. А пісенний репертуар поповнила Раїса Гапон українськими народними піснями, які вона виконує речитативом. Раїса каже, що виконання пісень у такій формі більш доступне для сприйняття глухими і дає більше розуміння їхнього змісту. І це справді так: за таке виконання глядачі аплодують Раїсі.

Злiва направо: Наталiя Номировська, Любов П’янига, Алiна Старушко, Валентина Самойлик

А яку цікаву веселу сценку підготував Юрій Лисяк разом з Любою П’янигою — «З вітерцем на мотоциклі»! Скільки було реготу від цього номера!

Як не згадати пантомімічну жартівливу колективну сценку «Прийом у лікаря», до якої залучені Н. Номировська, Л. П’янига, А. Старушко, В. Самойлик! До речі, Наталія Номировська майстерно виконала роль лікаря. Вона внесла в цю сценку багато фантазії, дотепності, гумору... Варто згадати й сценку «Зустріч подруг на вокзалі», зміст якої побудований на утогівській тематиці, яку вдало відтворили Аліна Старушко і Валентина Самойлик, згадуючи працівників ЦП й обласної організації УТОГ. Заслуговує на відзнаку і приваблива сценка «У перукарні» у виконанні Юрія Лисяка, Наталії Номировської та Олега Марчука.

Ці та інші номери художньої самодіяльності колись вже були на сцені і нині їх повернули із забуття, дали їм нове сценічне життя. Юрій Лисяк разом з самодіяльними артистами під час репетицій багато попрацювали, щоб надати сценкам привабливості, дотепності, сучасного гумору і сарказму. Ось що сказала директор Будинку культури УТОГ Олена Поліщук: «Аматорський колектив під орудою Юрія Лисяка робить все належне, щоб бути корисним нечуючим глядачам, вони активні під час репетицій, особливо під час виходу на сцену й завжди з нетерпінням чекають виступу, щоб порадувати глядачів».

Раїса Гапон

До речі, костюми до концерту готують самі учасники гуртка: вони їх перуть, прасують, ремонтують, обходячись без кос­тюмера.

За минулі два роки пенсіонери — учасники художньої самодіяльності подарували 10 своїх концертних програм Полтавському будинку культури УТОГ, присвятивши їх різним датам, пам’ятним для нечуючих глядачів Полтави. Їхні виступи стали для них прикладом, вселяли віру в те, що ми здатні зробити значно більше, аніж звикли думати. В цьому неабияка заслуга Юрія Лисяка, який разом з колективом працює за мізерну платню і всього на чверть ставки. Увесь секрет в тому, що Юрій любить самодіяльне сценічне мистецтво, тому і має такі досягнення створений ним аматорський гурток.

До цього слід додати, що в Полтаві у травні цього року проходив міський фестиваль «Від серця до серця», де Юрій Лисяк і Наталія Фалько за виконання танцю «Весілля в Малинівці» нагороджені дипломами й подарунками за майстерність, креативність і наполегливість у досягненні мети.

10 травня цього року в Полтавському будинку культури УТОГ пройшов фестиваль творчості ветеранів Українського товариства глухих «Золотоліття», в якому взяли участь з концертною програмою згадані вище пенсіонери.

Схвальну оцінку виступам аматорів-пенсіонерів дали утогівці Полтави: Оксана Перепелиця, Ніна Палало, Людмила Баран та інші. Вони однозначно підтвердили, що самодіяльний гурток з восьми аматорів радує їх, веселить, надає бадьорості глядачам, за що вони їм безмежно й щиро вдячні.
В. САКУН, м. Полтавагазета Наше Життя

Концерти, які варто відвідати

2018-06-29
Культура глухих / Мистецтво глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-06/medium/1529419798_nataliya-nomirovska-valentina-samoylik.jpg

Газета «Наше життя» 21 квітня 2017 року надрукувала матеріал про аматорську трійцю, яка на сцені Полтавського будинку культури УТОГ давала концерти для нечуючих полтавців. Для глядачів це була велика естетична насолода, й особливо раділи пенсіонери, бо до цього ніхто не спромігся зробити таку добру, приємну справу, як здійснив це Юрій Лисяк — керівник маленького гуртка, до складу якого входило всього-на-всього три аматори: він сам, Валентина Самойлик і Аліна Старушко.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ