Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

20 років «Натхненню», народженому у тиші

  25/12/2017     1 755      Admin    

Святкова виставка нечуючих художни­ків відкрилася у Державній науковій архі­тектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного, де одинадцять митців із по­рушеннями слуху представили сімдесят робіт. Вернісаж під назвою «Натхнення, на­роджене у тиші», приурочений до 20-річчя Київської спілки нечуючих художників «На­тхнення», урочисто відкрили 12 грудня.


Святкова виставка нечуючих художників відкрилася у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного, де одинадцять митців із порушеннями слуху представили сімдесят робіт. Вернісаж під назвою «Натхнення, народжене у тиші», приурочений до 20-річчя Київської спілки нечуючих художників «Натхнення», урочисто відкрили 12 грудня.

У експозиції — картини відомих митців із порушеннями слуху. Це — Галина Інгула, Валерій Кидисюк, Євгенія Коляденко, Ольга Матвєєва, Олексій Нашивочніков, Михайло Поплавко, Віктор Тимошенко, Євген Фіненко, Леся Шевченко, Олексій Шеляг та Людмила Шинкаренко.

На їхніх роботах — пейзажі Карпатських гір, яскраві та барвисті натюрморти, експресійні графічні роботи в оригінальній манері, полотна у стилі романтизму із тонко промальованими відтінками, дивовижне казкове фентезі… Кожен митець працює у своїй власній манері. Це помітили та підкреслили відвідувачі вернісажу. Вражає і розмаїття технік та матеріалів для творів: окрім картин, написаних олією на полотні, митці представили і роботи гуашшю, акварелями, офорти, ліногравюри та колажі з кольорового паперу.

«Ми з радістю погодилися провести ювілейну виставку спілки, — розповіла на відкритті виставки директор ДНАББ імені В.Г. Заболотного Галина Войцехівська.— Познайомилися із творчістю спілчан у 2005 році. Тоді у нашому приміщенні у Гостиному дворі на Подолі діяла виставка Галини Інгули. Були у захваті від її робіт, чули багато компліментів від відвідувачів. З того часу стежимо за творчістю спілки «Натхнення». Переконана, що персональна виставка кожного із спілчан матиме справжній успіх», — додала Галина Анатоліївна.

Почесними гостями на відкритті стали: голова Українського товариства глухих Ірина Чепчина, перший заступник голови УТОГ Тетяна Кривко, а Київську організацію УТОГ представляла інструктор-методист Тетяна Корнієнко. Вони привітали спілку з ювілеєм.

Ірина Чепчина підкреслила, що давно знає художників зі спілки та стежить за їхньою творчістю. «Одразу впізнаю роботи тих, з ким навчалася разом і бачила, як зростає їхня майстерність. Вразили і роботи молодих митців. Ми уважно стежимо за діяльністю  спілки. І я навіть можу одразу сказати, які картини тут абсолютно нові, — додала вона. — Приміром, ось ці чотири картини Олексій Нашивочніков написав зовсім нещодавно на міжнародному пленері нечуючих художників у Білорусі».  

Тетяна Кривко вперше на власні очі побачила велику колективну виставку «Натхнення». Вона отримала справжнє задоволення від знайомства із творчістю художників і відзначила, що на виставці багато яскравих і радісних картин, які демонструють позитивне і життєствердне бачення світу нечуючими митцями.

А от Тетяна Корнієнко із Київської організації УТОГ відзначила, що вже тривалий час знайома із творчістю спілчан, бо вдалося налагодити тісну співпрацю між художниками та співробітниками Київського осередку УТОГ. Столичний УТОГ уже 20 років організаційно підтримує «Натхнення» і проводить різноманітні спільні заходи.

«Нас об’єднала творчість», — відзначив на відкритті голова спілки «Натхнення» Олексій Нашивочніков. «Саме через творчість ми спілкуємося зі світом. Серед нас є як професійні художники, так і аматори». Олексій коротко розповів історію створення Київської спілки нечуючих художників. Відзначив надзвичайно важливу роль Михайла Поплавка, який став одним із співзасновників «Натхнення». Цей київський художник присвятив 19 років наполегливої праці спілці, яку увесь цей час очолював. Він не зміг прийти на відкриття через хворобу, але його роботи є на виставці.  

Спілку створили у 1997 році за ініціативи глухих митців та чуючих кураторів-консультантів: члена Національної спілки художників Олександра Туранського та художника-аматора Анатолія Лаврика. А організаційно підтримала створення «Натхнення» Київська організація Українського товариства глухих. Спільнота об’єднала художників Києва та Київської області. За час існування «Натхнення» відбулося чимало колективних та персональних виставок спілчан. Художники брали участь у різних мистецьких подіях. Зокрема, у міжнародних та всеукраїнських виставках нечуючих художників у італійських Римі, Мілані, Палермо та Трані, на Мальті, у Парижі, Мюнхені, Празі, Санкт-Петербурзі, Києві, Львові, Одесі та Полтаві. Відвідували члени спілки й міжнародні пленери, зокрема, у Мінську та Смоленську. Нині у спілці — п’ятнадцять активних членів.

«Коли Михайло занедужав, почав багато малювати, навіть незважаючи на біль. І незабаром відчув полегшення. На цій виставці бачимо багато його нових картин, написаних у непростий для нього час. Надіюся, що творчість і справді принесе йому зцілення», — зазначив Олексій Нашивочніков.«Щиро дякую співробітникам бібліотеки, особливо Галині Войцехівській, Світлані Кирій та Людмилі Рабчевській. Їхня підтримка була неоціненною. Адже вони стали організаторами виставки, допомогли під час монтажу та взяли на себе проведення відкриття виставки. Це — справжні меценати для нас, нечуючих митців», — на завершення додав голова Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

Виставка триватиме до 12 січня 2018 року. Вхід вільний. Адреса: Державна на­укова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, проспект Перемоги, 50, станція метро «Шулявська».

К. ПОЛІЩУК.
Фото О. Федонюк.газета Наше Життя

20 років «Натхненню», народженому у тиші

2017-12-25
Мистецтво глухих / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-12/medium/1514014453_nathnennya1.jpg

Святкова виставка нечуючих художни­ків відкрилася у Державній науковій архі­тектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного, де одинадцять митців із по­рушеннями слуху представили сімдесят робіт. Вернісаж під назвою «Натхнення, на­роджене у тиші», приурочений до 20-річчя Київської спілки нечуючих художників «На­тхнення», урочисто відкрили 12 грудня.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ