Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Янголи-охоронці на «Михайлівській виставці»

18 юних художників-вихованців неділь­ної школи «Чути серцем» першими отри­мали «Православну дактильну абетку для нечуючих дітей».

Вернісаж під назвою «Михайлівська ви­ставка» тривав лише один день — у неділю, 19 листопада — у галереї «Соборна» при Воскресенському кафедральному соборі Української православної церкви. Приу­рочено подію до Всесвітнього дня дитини (20 листопада) та дня вшанування Архи ­стратига Михаїла (21 листопада). Учні не­дільної школи спеціально для цієї вистав­ки надали свої оригінальні роботи. На них зобразили кумедних котів, спіралевидні яблука та груші, трикутні та прямокутні кві­ти у вазах оригінальної форми, замріяну дівчину та рибалку у човні під яскравим зо­ряним небом, незвичної форми будинки, чудернацьких метеликів та рибок, перего­ни на повітряних кулях…


Відкрили виставку урочистим «Отче наш». Молилися присутні жестовою мо­вою. Завітав на відкриття і єпископ Боро­дянський Варсонофій, який давно опіку ­ється недільною школою для глухих людей «Чути серцем». Він відзначив творчі здіб­ності дітей та доступно розповів дітям про свято та Архистратига Михаїла.

«Михайло очолює все небесне воїнство, керує янголами-охоронцями, які най­ближчі до нас, людей, захищають нас, до­помагають нам жити і творити, — зазначив єпископ Варсонофій. — Дякую керівнику недільної школи Анні Блощинській та ху­дожниці Галині Інгулі, які допомогли діткам повірити у себе та підготувати такі красиві картини для виставки. Сьогодні ми також презентуємо першу в Україні «Православ­ну дактильну абетку для нечуючих дітей».

Книга покликана допомогти дітям та їх­нім батькам у вивченні основ християн­ського віровчення та дактильної азбуки. Як розповіла Анна Блощинська, керівник не­дільної школи «Чути серцем», педагог, до­цент Київської духовної семінарії, над ви­данням працювали півтора року. Видали книгу за підтримки «Благодійного Фонду Святих благовірних князів Бориса та Гліба» і громадської організації «Божі діти». Кож­ну букву алфавіту супроводжує слово, за­писане кирилицею і дактилем, та відповід­ний малюнок. Зокрема, до абетки увійшли такі слова як «Дзвін», «Євангеліє», «Освя­чення», «Причастя». А завершується книга символічно — словом «Янгол».

«Дуже раді, що змогли дати життя цій православній абетці, — сказав Володи­мир Луб’янецький, директор благодійного фонду Бориса та Гліба. — Надіюся, що во­на принесе користь і посіє зернятка любові та віри серед людей».

Книгу подарували учням недільної школи і невдовзі передадуть у всі міста України, аби допомогти нечуючим та чуючим хри­стиянам легше порозумітися між собою.

Окрім абетки, учні недільної школи от­римали подарунки та подяки від соціаль­ного відділу собору. А розважала діток на відкритті спеціально запрошена на свято актриса Руслана Красюк із театру міміки та жесту «Райдуга». Діти щиро зраділи її появі. Руслана не давала ніко­му сумувати — весело гралася із дітка­ми, проводила змагання, розпитувала про їхні картини.

«Намалював «Чарівне деревце», яке здійснює усі бажання», — сказав Єгор Лит­вин, п’ятикласник. Він єдиний із юних ху­дожників, хто чує. Але жестову мову знає змалку, бо його мама — слабочуюча. За­любки ходить до цієї недільної школи. «Скоро будемо переїжджати. Хочу повіси­ти цю картину у своїй кімнаті. Вона прикра­сить її і завжди підніматиме настрій усій моїй родині. Сподіваюся намалювати ще не одну таку», — ділиться думками Єгор.


Як розповіла художниця Галина Інгула, виставлені картини — результат копіткої праці вихованців недільної школи під час осінніх майстер-класів. Особливість цих занять полягала у тому, що діти могли на­вчитися основам живопису своєю рідною мовою — жестовою.

Наймолодшим всього по 6 років — це Софія Воровченко та Микола Цимбалюк. А найстаршому, Руслану Панівану — чотир­надцять. Анна Безносикова лише місяць відвідує недільну школу, а вже надала на виставку картину «Вітрила надії». А от Ва­лерія Козаченко два роки ходить на занят­тя. Її «Метелики у вікні» — просто казкові.

«Діти дуже талановиті, — додає Гали­на. — Майже для всіх це перша виставка та перший серйозний досвід у живописі, одначе уже помітні їхні художні здібності. Сподіваюся, ця подія допоможе їм роз­критися, надихатиме на нові творчі здо­бутки».

З особливими побажаннями до юних та­лантів та до читачів і редакції газети «Наше життя» звернувся єпископ Бородянський Варсонофій: «Щиро вітаю зі святом Архи­стратига Михаїла та усіх небесних сил. Ба­жаю миру у наших душах та у нашій держа­ві. Нехай янголи охороняють кожну люди­ну, і нехай Господь укріпить і благословить кожного!».

К. НЕЧИПОРЕНКО


газета Наше Життя

Янголи-охоронці на «Михайлівській виставці»

2017-12-07
Культура глухих / Мистецтво глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-12/medium/1512462524_img_4445.jpg

18 юних художників-вихованців неділь­ної школи «Чути серцем» першими отри­мали «Православну дактильну абетку для нечуючих дітей».

газета Наше Життя