Янголи-охоронці на «Михайлівській виставці»

18 юних художників-вихованців недільної школи «Чути серцем» першими отримали «Православну дактильну абетку для нечуючих дітей».
Вернісаж під назвою «Михайлівська виставка» тривав лише один день — у неділю, 19 листопада — у галереї «Соборна» при Воскресенському кафедральному соборі Української православної церкви. Приурочено подію до Всесвітнього дня дитини (20 листопада) та дня вшанування Архи стратига Михаїла (21 листопада). Учні недільної школи спеціально для цієї виставки надали свої оригінальні роботи. На них зобразили кумедних котів, спіралевидні яблука та груші, трикутні та прямокутні квіти у вазах оригінальної форми, замріяну дівчину та рибалку у човні під яскравим зоряним небом, незвичної форми будинки, чудернацьких метеликів та рибок, перегони на повітряних кулях…


Відкрили виставку урочистим «Отче наш». Молилися присутні жестовою мовою. Завітав на відкриття і єпископ Бородянський Варсонофій, який давно опіку ється недільною школою для глухих людей «Чути серцем». Він відзначив творчі здібності дітей та доступно розповів дітям про свято та Архистратига Михаїла.
«Михайло очолює все небесне воїнство, керує янголами-охоронцями, які найближчі до нас, людей, захищають нас, допомагають нам жити і творити, — зазначив єпископ Варсонофій. — Дякую керівнику недільної школи Анні Блощинській та художниці Галині Інгулі, які допомогли діткам повірити у себе та підготувати такі красиві картини для виставки. Сьогодні ми також презентуємо першу в Україні «Православну дактильну абетку для нечуючих дітей».
Книга покликана допомогти дітям та їхнім батькам у вивченні основ християнського віровчення та дактильної азбуки. Як розповіла Анна Блощинська, керівник недільної школи «Чути серцем», педагог, доцент Київської духовної семінарії, над виданням працювали півтора року. Видали книгу за підтримки «Благодійного Фонду Святих благовірних князів Бориса та Гліба» і громадської організації «Божі діти». Кожну букву алфавіту супроводжує слово, записане кирилицею і дактилем, та відповідний малюнок. Зокрема, до абетки увійшли такі слова як «Дзвін», «Євангеліє», «Освячення», «Причастя». А завершується книга символічно — словом «Янгол».
«Дуже раді, що змогли дати життя цій православній абетці, — сказав Володимир Луб’янецький, директор благодійного фонду Бориса та Гліба. — Надіюся, що вона принесе користь і посіє зернятка любові та віри серед людей».
Книгу подарували учням недільної школи і невдовзі передадуть у всі міста України, аби допомогти нечуючим та чуючим християнам легше порозумітися між собою.
Окрім абетки, учні недільної школи отримали подарунки та подяки від соціального відділу собору. А розважала діток на відкритті спеціально запрошена на свято актриса Руслана Красюк із театру міміки та жесту «Райдуга». Діти щиро зраділи її появі. Руслана не давала нікому сумувати — весело гралася із дітками, проводила змагання, розпитувала про їхні картини.
«Намалював «Чарівне деревце», яке здійснює усі бажання», — сказав Єгор Литвин, п’ятикласник. Він єдиний із юних художників, хто чує. Але жестову мову знає змалку, бо його мама — слабочуюча. Залюбки ходить до цієї недільної школи. «Скоро будемо переїжджати. Хочу повісити цю картину у своїй кімнаті. Вона прикрасить її і завжди підніматиме настрій усій моїй родині. Сподіваюся намалювати ще не одну таку», — ділиться думками Єгор.


Як розповіла художниця Галина Інгула, виставлені картини — результат копіткої праці вихованців недільної школи під час осінніх майстер-класів. Особливість цих занять полягала у тому, що діти могли навчитися основам живопису своєю рідною мовою — жестовою.
Наймолодшим всього по 6 років — це Софія Воровченко та Микола Цимбалюк. А найстаршому, Руслану Панівану — чотирнадцять. Анна Безносикова лише місяць відвідує недільну школу, а вже надала на виставку картину «Вітрила надії». А от Валерія Козаченко два роки ходить на заняття. Її «Метелики у вікні» — просто казкові.
«Діти дуже талановиті, — додає Галина. — Майже для всіх це перша виставка та перший серйозний досвід у живописі, одначе уже помітні їхні художні здібності. Сподіваюся, ця подія допоможе їм розкритися, надихатиме на нові творчі здобутки».
З особливими побажаннями до юних талантів та до читачів і редакції газети «Наше життя» звернувся єпископ Бородянський Варсонофій: «Щиро вітаю зі святом Архистратига Михаїла та усіх небесних сил. Бажаю миру у наших душах та у нашій державі. Нехай янголи охороняють кожну людину, і нехай Господь укріпить і благословить кожного!».
СХОЖІ НОВИНИ





