Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Мистецькі барви в країні тиші» Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

18 березня, о 15.00 у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» (вул. Госпітальна, 18) відбулося відкриття благодійної виставки-продажу «Мистецькі барви в країні тиші» Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

 

 

У рамках виставки під патронатом НІАМ «Київська фортеця» діє благодійний інтернет-аукціон. Кошти від продажу своїх робіт нечуючі художники передадуть на лікування двох поранених бійців АТО – Ігоря НАЗАРЕВИЧА та Леоніда ХМЕЛЬКОВА. Хлопці перебувають у київському Головному військовому клінічному госпіталі. Ігорю 20 років. Поранення отримав 1 жовтня 2014-го у луганському летовищі. До 13 січня 2015-го перебував у реанімації. Хоча лікарям і вдалося врятувати спинний мозок, однак відсутня частина хребта, прострелено горло. 6 березня йому зробили очікувану операцію, але його стан і досі тяжкий. Леоніду 24 роки. Він – сирота з 14 років. 22 січня 2015-го поранений у донецькому аеропорту. У нього немає лівого тазостегнового суглобу, видалені сідниці. 26 лютого переніс десяту операцію.

До того ж, митці підтримають і тих українських воїнів, які нині на передовій. Для цього підготували авторські листівки та невеликі сувеніри з українською символікою. Художники сподіваються, що ці подарунки не лише порадують наших хлопців, а й стануть їм справжніми оберегами.

Виставка має ще одну важливу мету. За допомогою сили мистецтва, нечуючі художники розповідають світові про себе, про своє життя та світовідчуття, про те, як це – жити у «країні тиші». Митці прагнуть подолати інформаційну ізоляцію нечуючих у нашій країні. А також розповісти про те, що нечуючі не хочуть бути обмеженими лише своєю «країною тиші», а хочуть бути повноправними громадянами і брати участь у суспільному житті усієї країни. Саме тому художники допомагають тим, кому зараз найважче — тяжкопораненим українським солдатам.

Заради цієї мети свої зусилля об’єднали вісімнадцять художників: Олена ДУДА, Олександр ІВЕНЬКО, Галина ІНГУЛА, Валерій КИДИСЮК, Ольга КЛИМЕНКО, Олеся ЛИТВИНЕНКО, Георгій МАЗУРЕНКО, Аліна НАШИВОЧНІКОВА, Олексій НАШИВОЧНІКОВ, Сергій ПЄЛІЧЕВ, Михайло ПОПЛАВКО, Віктор ТИМОШЕНКО, Олена ТОЛКАЧОВА, Євген ФІНЕНКО, Віра ЧЕРЕМУХІНА, Леся ШЕВЧЕНКО, Людмила ШИНКАРЕНКО та Дмитро ЯКУТОВИЧ. Представлені роботи у стилі класичного реалізму, фентезі, авторські іграшки та декоративні вироби.

Виставка діятиме до 30 березня. Вхід за квитками до музею.

 

Контактні особи:

Олексій Нашивочніков, (068) 807-35-09 (тільки смс); olnash@meta.ua;

Костянтин Нечипоренко, (066) 142-21-73, knechyporenko@gmail.com.

 

Про Київську спілку нечуючих художників «Натхнення». Заснована у 1997 році під патронатом Київської організації Українського товариства глухих. Нині в спілці 28 членів. Серед них художники-аматори, що не мають професійної художньої освіти, але завдяки таланту та здібностям досягли успіхів. Є й ті, хто здобув фахову освіту у Національній академії образотворчого мистецтва, Київському інституті декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. Михайла Бойчука, університеті «Україна», а за часів СРСР — у художньому технікумі Леніградського відновлювального центру всеросійского товариства глухих. З 1997 року спілку «Натхнення» очолює художник Михайло Поплавко.

 

Фото Олег Федонюк.газета Наше Життя

«Мистецькі барви в країні тиші» Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

2015-03-25
Культура глухих / Мистецтво глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-03/1427284752_dsc_9696_.jpg

18 березня, о 15.00 у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» (вул. Госпітальна, 18) відбулося відкриття благодійної виставки-продажу «Мистецькі барви в країні тиші» Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ