Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Мистецькі барви в країні тиші»

Вісімнадцять нечуючих художників організували благодійну виставку та інтернет-аукціон на допомогу пораненим

 

Члени Київської спілки нечуючих художників «Натхнення» об’єдналися заради допомоги пораненим українським воїнам. Підготували благодійну виставку-продаж «Мистецькі барви в країні тиші» та благодійний інтернет-аукціон.

 

 

Кошти від продажу робіт планують надати двом тяжкопораненим бійцям АТО — Ігорю Назаревичу та Леоніду Хмелькову. Відкриття виставки відбулося 18 березня у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця». Виставка триватиме до 30 березня.

 

 

«Ми не стоїмо осторонь проблем України, — зазначив на відкритті виставки голова Київської облорганізації УТОГ Михайло Левицький. — «Звісно, ми всі хвилюємося за наших захисників. Хочемо їх підтримати. Дбаємо і про нечуючих біженців із Луганської та Донецької областей».

 

 

«Глухі не чують вибухів, але вони відчувають біду серцем. Рівень їхньої свідомості ми бачимо у цій залі», — сказав директор Культурного центру УТОГ Володимир Гончаренко.

 

Як розповів організатор виставки, президент Київської спілки нечуючих художників «Натхнення» Михайло Поплавко, на виставці представлені понад 100 робіт нечуючих художників. Також є декоративні вироби, авторські м’які іграшки. Михайло сказав, що художники підготували авторські листівки та невеличкі сувеніри з українською символікою для тих воїнів, які нині на передовій. Сподіваються, що ці подарунки не лише порадують наших хлопців, а й стануть їм справжніми оберегами. «Це добра нагода для нас розповісти про себе світові і про те, як це — жити в «країні тиші». Саме тому виставка називається «Мистецькі барви в країні тиші», — зазначив Михайло. Митці прагнуть подолати інформаційні бар’єри між чуючими та нечуючими. А також показати, що нечуючі не хочуть бути обмеженими лише своєю «країною тиші», а хочуть бути повноправними громадянами і брати участь у суспільному житті усієї країни.

 

 

«Дякуємо співробітникам музею «Київська фортеця» за допомогу в організації виставки, оформленні виставкового залу. Вони надали нам неоціненну підтримку, поставилися до нас із розумінням», — додав Михайло Поплавко.

«Я приємно вражена тим, що нечуючі так щиро відгукнулися на біду двох поранених хлопців. Та ще й підготують обереги для бійців АТО, — розповіла Оксана Новікова-Вигран, заступник директора музею з науково-просвітницької роботи. — Розповім про хлопців. 20-річний Ігор Назаревич нині у київському Головному військовому клінічному госпіталі. Поранення отримав 1 жовтня 2014-го у луганському летовищі. До 13 січня перебував у реанімації. Хоча лікарям і вдалося врятувати спинний мозок, однак відсутня частина хребта, прострелено горло. 6 березня йому зробили очікувану операцію, але його стан і досі тяжкий. 24-річного Леоніда Хмелькова нещодавно відвезли на лікування до німецької клініки. Попередня вартість лікування – 20 тисяч євро. Леонід сирота з 14 років, його виховувала бабуся. 22 січня поранений у донецькому аеропорту. У нього немає лівого тазостегнового суглобу, видалені сідниці. 26 лютого переніс десяту операцію».

 

 

Оскільки не у всіх є змога побачити і придбати роботи художників безпосередньо у виставковому залі, влаштували інтернет-аукціон. Сторінка аукціону в інтернеті: https://goo.gl/d8Iw7Q. Там можна переглянути фото робіт художників, дізнатися більше про аукціон та виставку. Підготував інтернет-продаж нечуючий архітектор та художник Олексій Нашивочніков. Олексій та його дочка Аліна займаються сучасним мистецтвом. Крім того, Аліна виготовляє оригінальні м’які іграшки.

 

 

 

 

«Кожну рану кожного солдата-захисника нашої країни приймаю близько до серця. Не можу байдуже спостерігати за їхніми стражданнями. Ми у неоплатному боргу перед ними, адже нечуючі не можуть служити в армії і тримати автомат у руках», — каже Олексій Нашивочніков. Додає, що допомагав бійцям АТО і раніше. Перераховував особисті кошти на рахунки безпосередньо тим, хто потребував допомоги, а також відгукувався на заклики волонтерів. «Чому ми, нечуючі, повинні стояти осторонь? Ми так само є повноцінними громадянами, як і чуючі. Як кажуть, чужої біди не буває».

Не залишився байдужим слабочуючий художник Дмитро Якутович, член Національної спілки художників України. Сам він із родини відомих українських художників. Його батько, Георгій Якутович — народний художник України і лауреат державної премії імені Т.Г. Шевченка. Брат Сергій — також митець, художник-графік, ілюструє книжки. Дмитро надав для аукціону декілька своїх робіт. Сподівається, що вдасться допомогти Ігорю та Леоніду. «Я дуже вдячний цим хлопцям за мужність. Вони — справжні патріоти, надзвичайно хоробрі люди. Тому їм треба допомагати», — переконаний Дмитро Якутович.

 

 

 

 

 

 

Художниця Галина Інгула неодноразово брала участь у благодійних акціях. Зокрема, перераховувала кошти від продажу своїх робіт родині українського режисера Олега Сенцова, ув’язненого у Москві. Підтримала також пораненого бійця АТО Олександра Швецова, який потребував протезування ноги. На нинішній виставці запропонувала на благодійний продаж свої картини, авторські іграшки, писанки, декоративні вироби. «Дуже рада, що ми об’єднали зусилля. Не можна бути байдужими до того, що відбувається у нашій країні. Головне — підтримувати один одного, і тоді ми подолаємо усі труднощі та обов’язково переможемо», — упевнена Галина.

 

К. Нечипоренко.

Фото Олег Федонюк.

 

 

Пресс-Релиз
https://ourlife.in.ua/…/1503-misteck-barvi-v-krayin-tish-kiy…

 

Вісімнадцять нечуючих художників влаштували інтернет-аукціон, аби допомогти пораненим
https://ourlife.in.ua/…/1502-vsmnadcyat-nechuyuchih-hudozhni…газета Наше Життя

«Мистецькі барви в країні тиші»

2015-03-25
Культура глухих / Мистецтво глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-03/1427283520_dsc_9815_.jpg

Вісімнадцять нечуючих художників організували благодійну виставку та інтернет-аукціон на допомогу пораненим

Члени Київської спілки нечуючих художників «Натхнення» об’єдналися заради допомоги пораненим українським воїнам. Підготували благодійну виставку-продаж «Мистецькі барви в країні тиші» та благодійний інтернет-аукціон.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ