Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Віра, надія, любов» Галини Інгули

Під такою поетичною назвою в Парламентській бібліотеці столиці з 25 вересня по 10 жовтня цього року проходила виставка робіт слабочуючої художниці Галини Інгули. Її ім’я добре відоме шанувальникам образотворчого мистецтва.

 

 

 

Галина Інгула народилась 30 січня 1981 року у місті Коростені Житомирської області. Закінчила Київську спеціальну школу для слабочуючих дітей. Ще з дитячих років дівчина привертала увагу своїми творчими здібностями, проте після закінчення школи тривалий час шукала себе: опановувала кондитерську справу, вчилася художньому розпису по дереву та різьбярству, займалася петриківським розписом, працювала веб-дизайнером.

Пробуючи свої сили у живописі, спочатку зайнялась самоосвітою: цікавилась творчістю відомих художників, намагалась копіювати. Та без спеціальних знань було важко. Кілька років навчалась у творчій майстерні відомого київського художника Костянтина Косаревського, який порадив не просто копіювати, а шукати свою неповторну манеру, показати своє бачення світу. І це Галині вдалося! Тепер її роботи мають свій власний «почерк», який ні з ким не сплутати. Саме тому збільшується число шанувальників її мистецтва, а її виставки стають справжніми подіями.

Вирішальним у пошуку свого шляху став для Галини 2003 рік, коли вона професійно зайнялася живописом і почала експериментувати зі спіралями, трикутниками та іншими геомет­ричними фігурами, з яскравими кольорами. В результаті народився свій авторський фентезійний стиль. Так з’явилася її перша робота «Комета», яка започаткувала серію полотен «Планета Інгула».

 

 

 

 

У травні 2005 року в Державному політехнічному музеї НТУУ «КПІ» відбулась перша виставка Галини. Вона так і називалась — «Планета Інгула». Її роботи відкрили перед відвідувачами виставки фантастичну і феєричну планету, де існують живі істоти дивних геометричних форм, чудернацькі квіти і привертають увагу несподівані яскраві кольори. Це величезний світ, де завжди багато світла, тепла, де вирує цікаве і насичене життя за своїми волелюбними правилами...

Виставка мала успіх, і це надихнуло художницю на подальшу працю. Відтоді Галина Інгула повірила в себе, в свої сили. З 2007 року молода художниця входить до Київської спілки нечуючих художників «Натхнення». Вона стала учасницею колективних виставок в Українському домі, галереї «Лавра», Театрі на Подолі. Взяла участь у колективних виставках українських художників за кордоном: у Мюнхені, Празі, Римі та на Мальті.

Персональні виставки Галини відбулися у рідному Коростені, в Києві, дві — в Празі. Важливими подіями в житті київської художниці, яка всього у своїй творчості добивалася наполегливою самоосвітою, стала персональна виставка в Парижі у 2006 році та участь у П’ятій бієнале сучасного образотворчого мистецтва глухих митців «Мистецтво Леонардо да Вінчі» (2012 р.).

Сьогодні Галина Інгула працює у двох стилях — класичного реалізму та фентезі, виготовляє авторські іграшки та подушки з домотканого льняного полотна, залишеного у спадок від бабусі, та розписує вироби у стилі петриківського розпису та у стилі фентезі.

Видавництво «Кальварія» використало роботи художниці «Вечірній човен» і «Риболовля на планеті Інгула» в оформленні книг французького письменника, есеїста, літературного критика та філософа Моріса Бланшо «Простір літератури» (2007) та посмертного видання виб­раних творів батька художниці, українського письменника і журналіста Валерія Нечипоренка «Завиграшки» (2012).

 

 

 

 

Галина Інгула бере активну участь у благодійних акціях та художніх аукціонах. Зокрема, за кошти, виручені від продажу робіт художниці, було надано допомогу інвалідам (2011, 2012), підтримано нечуючого режисера Андрія Костюченка (2013), а також — родину кримського режисера Олега Сенцова, заарештованого цього року російською владою.

Творчий доробок майстрині становить більше 200 картин. Її роботи зберігаються в Музеї українського народного декоративного мистецтва, вітчизняних музеях та бібліотеках, приватних колекціях в Україні, Франції та Чехії.

Нинішня мистецька вис­тавка містить олійний живопис (тут і звична для шанувальників Галини фентезійна тема, і класична тематика) та декоративно-ужиткові вироби (авторські іграшки, подушки з домотканого полотна тощо).

 

 

Для шанувальників образотворчого мистецтва чергова зустріч з творчістю Галини Інгули стала справжньою неповторною радістю, світлим промінчиком у наш непростий час. Усі вони щиро бажали талановитій художниці подальших успіхів та нових неповторних робіт.

 

В. ПОПОВ.

Фото автора.

 газета Наше Життя

«Віра, надія, любов» Галини Інгули

2014-10-14
Культура глухих / Мистецтво глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-10/1413262150_img_7854_.jpg

Під такою поетичною назвою в Парламентській бібліотеці столиці з 25 вересня по 10 жовтня цього року проходила виставка робіт слабочуючої художниці Галини Інгули. Її ім’я добре відоме шанувальникам образотворчого мистецтва.

газета Наше Життя